Co z tym podwójnym podatkiem? Bedzie czy nie?

Witam mieszkam w Wielkiej Brytanii zarabiam tutaj pieniądze które większości przeznaczam na budowę domu w Polsce Doszły mnie słuchy że od stycznia powraca podwójne opodatkowanie czy to prawda i czy w takim przypadku będę musiał płacić 2 razy podatek? Pozdrawiam
kaik Będziemy pisać na ten temat artykuł. Wszystko rozbija się o pojęcie rezydentury podatkowej. Same przepisy dotyczące ustalania tego gdzie jest Twoja rezydentura podatkowa nie są w 100% jednoznaczne tzn, podstawą jest jak dużo czasu w roku spędzasz za granicą, jeśli jest to mniej niż 183 dni to jesteś rezydentem w Polsce i będziesz musiał płacić podatek w Polsce. Natomiast jest też dodatkowa sprawa, czyli centrum Twoich interesów życiowych i tutaj to jest troszkę "szara" strefa, bo to zależy od tego gdzie masz najbliższą rodzinę (żona dzieci), dom i wiele innych spraw, może się okazać, że Twoje centrum interesów jest w Polsce i wtedy stajesz się rezydentem podatkowym w Polsce i płacisz podatki w Polsce. Temat jest dość obszerny ja go tylko lekko zarysowałem, a i tak najlepiej w specyficznych kwestiach skorzystać z rady księgowego lub doradcy podatkowego. Pozdrawiam
2020-10-20 02:37:57
Pres Enter to save or Esc to cancel