cerkulatka dodane 14/03/2020 17:32
Witam wszystkich posiadam większą ilość funtów brytyjskich ale w ostatnim czasie stracił ponad 30 groszy wartości co będzie dalej radzicie mi teraz zamienić na złotówki gdyż niedługo będę potrzebował czy jednak poczekać jaki to ma związek z tym wirusem euro dla odmiany w górę według mnie Powinno być odwrotnie pozdrawiam wszystkich
kaik Bardzo ciężko powiedzieć, wydaje się, że to jest nałożenie się obaw jeśli chodzi o UK z brexitem oraz pandemii... albo przewaga obaw nad "brexitową nadzieją"
Co do przesyłania kasy hmm... ja pewnie na obecny kurs przesłał bym sobie tylko tyle ile potrzebuję... w zasadzie to wydaje mi się, że jeszcze on wyskoczy powyżej 5, ale to jest moje widzimisię i wiesz jak może także spaść na 4...
Ogólnie trzymam się, idei, że obecnie rządzący tak naprawdę grają na funcie i raz obniżają jego kurs, a raz pozwalają mu się wybić i grają na różnicy. Wirus miesza w systemie, ale czy tak naprawdę?
Btw Zdefiniuj dużo, jeśli musisz przesłać wszystko to nie masz dużo ;) jeśli masz dużo to prześlij tylko tyle ile potrzebujesz:)
Pres Enter to save or Esc to cancel
zwierzak Wszystko leci na łeb. Ropa, złoto, krypto, akcje. Wszyscy pozbywają się wszystkiego żeby mieć dolara w ręku. Podejrzewam, że wielcy gracze szykują się na zakupy i sprzedają wszystko co mają póki to co mają ma jakąkolwiek wartość...

Funt sam w sobie też traci (głównie do USD i EUR), ale nie wydaje mi się żeby tracił do złotówki. Sprawdziłem wykres i chyba mam rację:
https://www.xe.com/currencycharts/?from=GBP&to=PLN&view=1Y

Kurs niemalże taki sam jak rok temu. Duże zmiany, ale to przez Brexit. Z kolei PLN zaczyna tracić na wartości, inflacja rośnie (druga najwyższa w EU). Kilka dni temu bankier.pl raportował o załamaniu kursu PLNa:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zloty-sie-zalamal-Dolar-frank-i-euro-drozeja-w-oczach-7843318.html

Kryzys tak naprawdę jeszcze się nie zaczął. Dopiero zaczynają spływać dane makroekonomiczne z Chin, które obejmują okres epidemii i nie wygląda to dobrze (Chinole zawsze kłamią więc jak przyznają, że 5 milionów ludzi wylądowało na bezrobociu a 30% małych i średnich firm utraciło lub jest na skaju utraty płynności finansowej to znaczy, że jest źle. Bardzo źle.). Jak schemat powtórzy się w USA i Europie to będzie krach większy niż w 1930. Osobiście przygotowywałem się na kryzys już od jakiegoś czasu, ale chyba nie jestem gotowy na kryzys tej skali... Mam wielką nadzieję, że się mylę.

Jednak jak miałbym wybór- trzymać kapitał w GBP czy trzymać kapitał w PLN- sto na sto razy wybrałbym GBP.
zwierzak Minął miesiąc od pytania. Podsumowując: jeśli wysłałeś GBP na PLN- straciłeś i to dużo. PLN będzie leciał dalej bo w Polsce gospodarką zarzadząja ideolodzy, a nie ekonomiści. Inflacja i dewaluacja to motyw przewodni na kolejny rok dla Polski...

Jak kupiłeś złoto (fizyczne) to zyskałeś. Jak kupiłeś akcje FANG to (troche) zyskałeś. Jak kupiłeś jakiekolwiek inne akcje- to prawdopodbnie straciłeś majątek (chyba że zaintwestowałeś w rynek medyczny). Jak kupiłeś opcje na rope to jesteś bankrutem i podejrzewam, że będzie tylko gorzej- dziś zbankrutowała największa spółka petrochemiczna w Singapurze. A to tylko początek petrochemicznego domina, bo kończą się możliwości magazynowania ropy, a ropa w Teksasie kosztuje 6 dol za baryłkę (?!?). Ludziska myślą, że jest źle, a to tylko przygrywka do tego co się będzie działo. Myślałem, że jestem gotowy na Brexit i kryzys, ale jak pagrze na wykresy PMI to wydaje mi się, że za 6 miesięcy będę przymierał głodem. BOŻE! MAM NADZIEJE ŻE SIĘ MYLE!!!
kaik Siema zwierz więc, heh wczoraj cena ropy spadła poniżej zera :D, czyli nie dość, że dostajesz ropę to Ci jeszcze płacą, żebyś ją wziął. Z tą ropą to jest cyrk bo tam Ruscy Arabów nią leją, a przy okazji USA dostaje po "łupkach" :D

Tak to będzie krach, ale coś mi się wydaje, że będzie inny, w zasadzie to takiego eksperymentu jeszcze nie było, żeby zatrzymać całą gospodarkę na całym świecie, więc ciężko powiedzieć jakie będą tego efekty. W zasadzie to ciężko cokolwiek powiedzieć, poza tym, że takie dziwne akcje w cenach to są właśnie oznaki, że będzie się działo.

Mi się cały czas też wydaje, że to się może nałożyć z wcześniej "planowanym" kryzysem i albo to będzie interferencja konstruktywna, albo jakoś destruktywna. Jeśli to będzie interferencja destruktywna to będzie coś na zasadzie, że cały świat się umówi, że 2020 roku nie było :D i kolejne 8-10 lat prosperity ;D

Jak będzie konstruktywna, to wracamy z gospodarką do początków 20 wieku jak nie wcześniej. W zasadzie to nie można wtedy niczego wykluczyć, wojen, rewolucji, powstających i obalanych reżimów... nie ma też niczego co mogło by być "stabilną walutą" - może poza wodą, energią, chyba najlepiej elektryczną no i nasionami :D
zwierzak "nie ma też niczego co mogło by być "stabilną walutą" - "

fizyczne złoto. co by się nie działo złoto będzie trzymało wartość. a jak straci to straci tak mało, że w porównaniu do innych lokat kapitału, nie będzie mieć to znaczenia. tak samo z platyną, która jest w cieniu złota, a też kosztuje swoje i trzyma wartość.

ja od lat przygotowywałem się na kryzys bo "bubble everything", dojcze bank itp, ale to co się dzieje teraz to... brak słów. nawet nie wiedziałem, że negatywna cena na ropie jest możliwa, a to dopiero początek kryzysu :D

zawsze byłem realistą z pesymistycznym zacięciem. teraz tak sobie siedze, czytam independent trader, business insider, zero hedge i myślę, że to co przed nami- to będzie taki behomot, że odmieni oblicze świata. 1930 to żart przy tym co nasz czeka...
kaik GBP się ładnie przebija na 5,23 ;)

Z tą ropą to są jaja, jeszcze ma być na -100 dolców :D za baryłkę... no spekulanci płacą za to, żeby się pozbyć kontraktów bo nie chcą skończyć z setkami - tysiącami baryłek ropy na podjeździe :D Już kontrakty na lipiec są tanie jak barszcz bo wszędzie jest pełno zapasów nie ma gdzie tego składować, a kwarantanna jeszcze miesiąc dwa lekko, więc nie schodzi, ruscy z arabami się leją tymi niskimi cenami, ale oni też nie mogą całkiem zatrzymać szybów bo poniosą większe koszta...

Ciężko powiedzieć co się stanie, ale jakieś takie przeczucie mam, wydaje mi się, że obecna rzeczywistość już i tak jest na tyle wykręcona we wszystkie strony, że brak jakiegokolwiek kryzysu, albo jeszcze przyśpieszenie gospodarcze jest całkowicie realne. ;D Wystarczy przecież, że Trump z Borisem powiedzą, że nie ma kryzysu, że jest dobrze i świat to może nawet łyknąć.
zwierzak
obecna rzeczywistość już i tak jest na tyle wykręcona we wszystkie strony
Dokładnie. Osobiście przestałem nawet próbować przewidzieć co się stanie. Siedze sobie w domu, czytam internety i czekam na kolejne bomby. W styczniu były pożary w Australii, w lutym prawie 3 WŚ, w marcu korona w Europie, kwiecień pod znakiem lockdownu. Ciekawe co nam przyniesie maj? Inwazje kosmitów? Powrót Jezusa? Critical bug w Martixie?
cerkulatka No i już ponizej piątki. 4.97 średni trzeba było korzystać
kaik Osiągnął lokalne minimum na 4.93 i odbił się na 4.96 i znów na 4.93... W stosunku do złotówki jeszcze będzie wysoko, jak ktoś nie wysyła na mus dużych ilości to bez stresu, ciekawe jak to się będzie teraz rozwijać...