Od paru tygodni jestem w Cov po dłużyszm czasie w Polsce to jak wakacje :)
Ostatnio było dość zimno, ale teraz jest fantastycznie. Bezdomni są tragiczni miasto się zmienia i to jest pozytyw i to, że się zmieniło na miasteczko uniwersytecke chyba też...

Co prawda za dużo nie wychodzę bo cały czas programuję mam kilka spraw przygotowanych do wprowadzenia, ostatnio ważna część serwisu została przepisana mówię tu o obsłudze galerii, plików itp... i to pozwoli na dodawanie zdjęć z wakacji :)
Przez tą galerie oraz to, że testowana jest na newsach to troszkę się same newsy opóźniają... newsy też zostały przepisane, ale już w ten weekend wracamy z informacjami na bieżąco.

Co do newsów na stronie to zastanawiam się nad ich formą, to znaczy obecnie w dobie socjal media dodawania wszystkiego z telefonu nie jesteśmy w stanie nadążyć z dobrym opracowaniem tego co się dzieje bo dzieje się wiele. Na przykład takie info jak pożar katedry to jest 3 dni, pożar jakiejś biblioteki ;) pamiętają z przed wieków bo to było jedyne co się stało ważnego na 100 lat.

Zastnawiałem się nad "budowaniem" newsa w trakcie jego istnienia już online, to znaczy od razu dodajemy informacje (zdjęcie/media tytuł zdanie dwa treści i to leci online), następnie jest opcja poza komentarzami o dodanie aktualizacj/informacji, ktoś coś wie ma jakieś dodatkowe informacje może dodać aktualizację lub po prostu skomentować będziemy tak budować newsa "locie". Nie dość, że nam to ułatwi sprawę bo będzie pozwalało na monitorowanie/tworzenie historii w czasie, czasem kilka miesięcy, a nawet lat, ale także będzie można ją wyświetlić w ciekawy sposób.

Oczywiście poza tym będą publikowane "pełne" newsy przez redakcję, ale ta opcja tworzenia treści w locie będzie wykorzystana także w artykułach/wydarzeniach/informatorze itp.

To tak w ramach informacji co się dzieje, a w sumie będzie mała niespodzianka może jakaś też :) na koniec miesiąca powinno się już wszystko udać.

Pozdrawiam
Miłego Weekendu :)