element dodane 23/09/2018 12:09
Witam.

Na wstępie chciał bym zaznaczyć, iż przeczytałem dużo wątków na tym forum, które udzieliły mi nieco informacji na temat pytań, które chce tutaj zadać, jednak są to często informację sprzed minimum 2 lat, dlatego chciałbym je zweryfikować.

Planuje przeprowadzić się do Coventry. Rozpocząłem już poszukiwania lokum, jednak znajomy polecił mi to forum jako miejsce, w którym mogę znaleźć aktualne informacje na temat życia w tym mieście, zanim podejmę decyzje.

Tutaj nasuwają się moje pytania i prośbą o poradę do was.

Które z dzielnic na są chwilę obecną warte, aby tam zamieszkać. Zależy mi na tym, aby było w miarę czysto i bezpiecznie. Nie koniecznie muszą być to tereny mocno zurbanizowany, mam na myśli im mniej betonu a więcej zieleni, tym lepiej.

Których dzielnic należy unikać ze względu np. na dużą liczbę mieszkań socjalnych, czy mnogość multikulti itp.

Z góry dziękuje za wasza pomoc.
Pozdrawiam Patryk J.
kaik
Hej, wiesz co to wszystko zależy od środków jakimi dysponujesz... poza tym multikulti multikulti nie równe bo jedno to pełen syf na Foleshill - chociaż na głównej tam mało kto dom kupuje... a inna sprawa to mieć sąsiada obok w domach typu detached - co jest "multiculti czyli inny kolor" ale trzyma porządek bardziej od Ciebie... i jeździ astonem do tesco a teslą do asda... ;)

1 sprawa to najpierw samemu zwiedź okolicę w Coventry na przykład Cheylesmore było zawsze "tą lepszą" dzielnicą, ale "dobre bogate czyste" ulice są w wielu miejscach i tu nie chodzi mi o kolor skóry, ale o to jak jest utrzymane otoczenie. Ja bym celował w coś grubo poza miastem z dobrym dojazdem, ale może to ja mam takie widzimisię.

Oczywiście to jest wszystko moje widzimisię coś na obrzeżach poza miastem, a nawet w rejonie na wsi...:)

Pozdrawiam
may25
Mieszkalam pare lat na Wyken blisko Wyken Nature Park i Ansty Rd. Spokojna okolica. Nadal mieszkam niedaleko ale na mojej ulicy bylo pare domow na wynajem wiec zalezy kto sie wprowadzi.
tomAsh
Szczerze mówiąc Coventry nie jest fajne i więcej niż 50% dzielnic nikomu nie polecałbym do zamieszkania. Są miłe i ładne dzielnice, jak Gibbet Hill, Finham, Stivichall, ale ceny wynajmu/zakupu domu są tam porównywalne, a czasem wyższe, niż w pobliskim Kenilworth, które praktycznie w całości jest OK, więc może warto by bardziej tam rozważyć.
kaik
TomAsh jeździliśmy po całym rejonie jeszcze za czasów rozwożenia gazety Magazyn i powiem Ci, że okolice są przepiękne. Nie wiem ile tam kosztują domy, ale na prawdę jak dla mnie tylko i wyłącznie wioska - czyli te tereny zewnętrzne tzn poza miastem...w zasadzie to mało osób w ogóle ma z miastem coś wspólnego zazwyczaj to praca jest poza oraz do sklepu i tak się jedzie... no chyba, że ktoś lubi city centre... jak tylko kogoś stać i ma ambicje to wioski/miasteczka dookoła Cov są idealne.

Pozdr
element
Witam. Dziękuje za wasze odpowiedzi.

Tak jak napisałem wcześniej, celem jest Coventry, a nie okoliczne miejscowości. Chyba ze bedzie to miejsce z dobrym transportem publicznym. Ogolnie najwiekszym problemem jest brak czasu aby zwiedzic miasto na tyle aby w pelni swiadomie zdecydowac gdzie zamieszkac.

Czy mógłbym prosić o jakieś konkrety co do dzielnic, na które warto zwrócić uwagę a przede wszystkim, które części miasta należy omijać z daleka?

Jestem bardzo wdzieczny za wasza pomoc. Pozdrawiam

Edytowany przez element o 08-10-2018 - 12:03.