pytanie...

Witam.
Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie można zgłosić nieuczciwego pracodawcę? Przyleciałam do Anglii w połowie kwietnia. Pracowałam przez 2 tygodnie jednak nie doczekałam się do dnia dzisiejszego umowy. Jedyne czym dysponuję to payslip za kilka dni pracy ( zahaczyłam kilkoma dniami o dwa okresy rozliczeniowe) nie wiem czy otrzymam drugi :( Pracodawca miał wypłacać wynagrodzenie za wszystkie godziny co dwa tygodnie okazało się jednak że wypłaca połowę i to jeszcze ze źle naliczonych godzin.
Druga sprawa to szukam pracy :( mój poziom języka jest bardzo niski. Czy możecie doradzić do których agencji w Coventry mogę się udać i gdzie przymykają oko na braki językowe? A może ktoś z forumowiczów szuka pracownika?
Pozdrawiam wszystkich.
spiderko_2 Citizen advice bureau moze pomoc, link -> tutaj, popros o tlumacza jesli nie dasz rady z jezykiem, najlepiej przynies dokumentacje i przygotuj sobie kartke z przygotowanym opisem calej sytuacji. Jak bedzie lamana angielszczyzna to sie nie przejmuj.
Z umowa to bym sie tak bardzo nie martwil, bardziej istotne sa zaleglosci z wyplatami.
2017-05-02 23:29:02
Pres Enter to save or Esc to cancel
ludzik50 CAB- u nie polecam, oni są ' do wszystkiego, czyli do niczego'
Złóż sprawę do ACAS, oni się takimi rzeczami zajmują bardzo sprawnie i za darmo.
2017-05-04 07:45:34
Pres Enter to save or Esc to cancel
motylek4don Dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.
2017-05-04 10:23:32
Pres Enter to save or Esc to cancel
rosak CAB Ci powie "eee tam 500 funtów to można sobie odpuścić..." (wiem z autopsji).
Takie sprawy to Employment Tribunals- szybko i sprawnie.
2017-05-05 03:01:58
Pres Enter to save or Esc to cancel
brodaty Chce wspomniec ze ACAS to biuro pojednawcze przedsadowe. Nie kazdy przypadek jest jednak akceptowany przez ACAS. Ale pewne jest to ze zeby dotargac firme do Employment Tribunal w Birmingham musisz najpierw prowadzic mediacje poprzez ACAS. (wymog prawny) . Istnieje jeszcze jedna opcja taka jak kontakt z prawnikiem ktory pisze do danej firmy pismo i zazwyczaj na tym sie klopoty koncza.
Pamietajcie ze mamy prawo walczyc o swoje prawa pracy i nie tylko za pomoca Sadu Pracy (Employment Tribunal Birmingham)
2017-05-05 12:28:37
Pres Enter to save or Esc to cancel