Wyjście UK z UE, a Polacy

Szukam jakiejś informacji na temat tego jaki będziemy mieli status w przypadku wyjścia UK z UE i prawdę mówiąc niewiele moge znaleźć. Jedyne co udało mi się wygrzebać to mały artykulik z GW: http://wyborcza.biz/biznes/1,148286,19830554,pism-brexit-to-niepewnosc-dla-850-tys-polakow-mieszkajacych.html?disableRedirects=true Jakby ktoś miał jakieś rzetelne info z brytyjskiej strony to byłbym wdzięczny. Z góry dzięki za pomoc.
tomAsh Mozna co najwyzej wrozyc z fusow:-) Jedno jest pewne - w przypadku brexitu renegocjacje umow UK z UE zajma od 5 do 10 lat i od tych ustalen zalezy tez przyszly status obywateli EEA mieszkajacych i pracujacych na wyspach. Biorac pod uwage przyklad Norwegii, czy Islandii nie widze powodow do przesadnej paniki.
2016-04-08 12:53:24
Pres Enter to save or Esc to cancel
pionek Raczej nie pozbędą się wszystkich w krótkim okresie czasu, bo sparalizowałoby to cały kraj.
2016-04-08 17:53:22
Pres Enter to save or Esc to cancel
maupa wywalić nas nie wywalą raczej będą chcieli przyrobić na nas troche kasy tak jak kiedyś trzeba było płacić za WRS



Edytowany przez maupa o 08-04-2016 - 18:07.
2016-04-08 18:06:42
Pres Enter to save or Esc to cancel
ludzik50 zwierzak- jakie niby informacje chcialbys znalezc skoro to bylby pierwszy taki przypadek w historii?- gdyby UK faktycznie zaglosowalo za wyjsciem to dopiero wtedy zaczeli by myslec jaki status nam nadac...tyle tylko, ze trwaloby to co najmniej 5 lat jak ktos wspomnial...poki co nikt o tym nie mysli bo raczej malo prawdopodobne, zeby referendum wyszlo na 'tak'...
2016-04-08 19:18:10
Pres Enter to save or Esc to cancel
takisobie Osobiscie , uwazam ze Uk powinna wyjsc z Uni Europejskiej !!!
Zycie stalo by sie tu tansze , wynajem i kupno mieszkan z czasem by potanialo . A place poszly by w gore .
A tak przez ciagly naplyw emigrantow wszystko drozeje.
Uk wklada do unijnej kasy od cholery pieniedzy a gowno z tego ma !!!
Jestem zdecydowanie za wyjsciem z Uni European!!!
2016-04-08 22:54:43
Pres Enter to save or Esc to cancel
spiderko_2 Ciagly naplyw imigantow ma wrecz odwotny skutek, towary tanieja, firmy moga oferowac towary i uslugi taniej.
Osobiscie zaglosuje za pozostaniem w UE, chociazby dlatego ze Putin by sie ucieszyl gdyby UK wyszlo z UE. Wielka Brytania powinna wesprzec kraje UE w kryzysie zamiast wychodzic z ukladu.
2016-04-08 23:37:19
Pres Enter to save or Esc to cancel
zwierzak
tomAsh
Mozna co najwyzej wrozyc z fusow:-)

No właśnie po Anglikach spodziewałem się więcej- że mają przygotowane plany na obie ewentualności.

maupa
raczej będą chcieli przyrobić na nas troche kasy tak jak kiedyś trzeba było płacić za WRS

też mi się właśnie tak wydaje- że będą próbowali na tym zarobić.

piontek
Raczej nie pozbędą się wszystkich w krótkim okresie czasu, bo sparalizowałoby to cały kraj.

jeśli wierzyć w to co wypisuje GW to nie wyrzucono by wszystkich tylko część z tych, którzy przyjechali po 2012. problem dotyczy około 400k Polaków- mnie nie, ale wielu moich znajomych już tak.

takisobie
Osobiscie , uwazam ze Uk powinna wyjsc z Uni Europejskiej !!!

Ja też tak uważam, ale zgoła z innych powodów: UE zamieniła się w biurokratycznego potwora zarządzanego przez ludzi, na których nikt nie głosował (Tusk, Schulz i im podobni, których nazwisk nie pamiętam). Ci ludzie są głęboko skorumpowani i działają wbrew interesom rdzennych mieszkańców kontynentu. Mnożą debilne przepisy i krępują przedsiębiorczość równocześnie otwierając szeroko drzwi na import z Chin i USA (umowa TTIP).

Za wszystko płacimy my, a oni żyją sobie jak pączki w maśle płacąc minimalne (dużo mniejsze niż inni) podatki. UE obecnie to mokry sen zlewaczałych biurokratów. UK wpłaca 350 milionów funtów tygodniowo i prawdę mówiąc w zamian dostaje nic lub niewiele. No może masową imigrację ;)

spiderko_2
Osobiscie zaglosuje za pozostaniem w UE

Masz obywatelstwo? Bo jak nie masz to nie zagłosujesz...

Tak czy inaczej- jak wróce z imprezki to piszę do posła z mojego okręgu- niech mi wyjaśni co i jak żebym wiedział co mówić ludziom i czy przypadkiem nie zacząć przyspieszonej procedury uzyskiwania obywatelstwa ;)



Edytowany przez zwierzak o 09-04-2016 - 12:06.
2016-04-09 12:05:01
Pres Enter to save or Esc to cancel
maupa tak logicznie myślac: ewentualne wyjście UK z EU to ogromne nakłady finansowe i ktoś musi za to zapłacić i raczej nie będą to czawy w dresikach i workach na buty na plecach, tym samym rządzący będą chcieli wmanewrować nas by pomóc pokryć koszty. na bank!
2016-04-09 14:06:14
Pres Enter to save or Esc to cancel
bella. zwierzak
powiem Tobie kilka rzeczy:
po pierwsze Brexit i ta cala propaganda z nim zwiazana to przykrywka na zupelnie inna kwestie :
Wlk Bryt jest w tzw programie rzadowym zobowiazanym pomoc uchodzcom z Syrii: w tej kwestiii juz sa niedogodnosci,dlatego ww Brexit to zagranie tylko i wylacznie polityczne, Europa jest wciaz bezpieczna zatem? lepiej postraszyc silne jednostki anizeli odmowic wsparcia tzw asylum seekers.(refugee wpierw)
to jest zbyt chaotyczne by zwykly czlowiek ogarnal.
my skupiamy sie na Ue jako czlonkowie i osoby majace bezwizowy azyl w UK. status nasz nie zmieni sie w ogole, prawo bowiem nie dziala wstecz, zajmie to ok 5 lat by ogarnac 3 mln obywateli z UE przebywajacych na wyspach, by w rezultacie restrykcje ktore nastapia po referendum bez wzgledu na jego wynik -mialy pozytywny wplyw na zycie wszystkich rowniez rdzennych Brytyjczykow.
ost juz rzecz: osoby ktore przebywaja tu ponad 5 lat, pracuja te 5 lat nabywaja status stalego rezydenta, i tak te osoby sa pod ochrona, warto zadeklarowac to pisemnie , wypelniajac ponizsza aplikacje i wyslac , jest to z doplata 65 f.
to jest ten decydujacy krok przed uzyskaniem obywatelstwa Gb , podkreslam warto.

https://www.gov.uk/government/publications/apply-for-a-document-certifying-permanent-residence-or-permanent-residence-card-form-eea-pr
hm i to chyba tyle w temacie.

pzdr.
2016-04-09 16:42:09
Pres Enter to save or Esc to cancel
bella. maupa dokladnie, chodzi o kase.
2016-04-09 16:49:38
Pres Enter to save or Esc to cancel
zwierzak Mój poseł nie odpowiedział, ale za to odpowiedziała kumplowi polska ambasada w Londynie. Całkiem szybko i bardzo profesjonalnie:

"Trudno prowadzić w tej chwili spekulacje nt. ostatecznych wyników referendum, zwłaszcza takiego, w którym decyzję podejmą suwerennie mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa. Jeżeli w referendum zwycięży opcja opowiadająca się za opuszczeniem UE, rozpoczną się negocjacje warunków wyjścia, które potrwają, zgodnie z art. 50 Traktatu o Unii Europejskiej, dwa lata. W toku negocjacji między UK a UE zostanie m.in. uzgodniony status obywateli państw członkowskich zamieszkujących na terenie Wielkiej Brytanii oraz Brytyjczyków zamieszkujących w innych krajach UE. Nie można w tej chwili przewidzieć, jakie będą wyniki tych negocjacji, sytuacja jednak nie zmieni się „z dnia na dzień”. Nowe warunki dla obywateli innych krajów i Brytyjczyków będą określone w umowie dotyczącej wystąpienia z Unii Europejskiej zawierającej także datę, od której będą obowiązywać."
2016-04-19 13:06:29
Pres Enter to save or Esc to cancel
bella. No tak, b precyzyjna odpowiedz, jednak te 2 lata to teoretycznie, natomiast w praktyce taka zmiana moze zajac o wiele wiecej.
Ja osobiscie nie sadze by GB opuscila UE, za duze straty finansowe (export towarow, inwestycje finansowe z tzw bloku wschodniego Europy na terenie UK), poza tym kiedy rozmawiam z anglikami a ten temat i dla nich jest na czasie, raz uslyszalam odpowiedz negatywna, reszta bedzie glosowac za pozostaniem.
pzdr.
2016-04-24 16:12:29
Pres Enter to save or Esc to cancel
maupa a u mnie odwrotnie... jeden za zostaniem paru nie wie a zdecydowana większość za wyjściem
2016-04-24 20:31:46
Pres Enter to save or Esc to cancel
karolina.w Duzo o tym czytalam i zaaplikowalam na stala rezydenture.. teraz nie maja prawa mnie wyrzucic a dodatkowo moge dostac obywatelstwo. Moge polecic pania ktora mi to tanio zalatwila 07930044493.
2016-04-25 14:32:43
Pres Enter to save or Esc to cancel