Sponsorzy
6 cze 2018 1260
Dodany przez wiga

Znamy datę wyburzenia jednego z najbrzydszych budynków w Coventry

W przyszłym roku rozpoczną się pracę przygotowujące teren pod projekt City Centre South.

Wyburzanie Coventry Point, bo o tym wieżowcu mowa, może rozpocząć się już w styczniu 2019 roku. Los tego biurowca nie jest jeszcze przesądzony, dokumenty planistyczne z prośbą o wydanie zgody na jego rozbiórkę zostały co prawda złożone do lokalnych władz, jednak ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Jeżeli pozwolenie na rozbiórkę zostanie wydane, prace nad usunięciem 14-piętrowego wieżowca mają potrwać ponad rok.

W miejscu po wieżowcu powstać ma kompleks City Centre South, który rozmiarami dorównywać będzie projektowi Touchwood z Solihull. Rada miasta zapewnia, że dzięki projektowi Coventry stanie się drugim po Birmingham największym miejscem do robienia zakupów w West Midlands.

Coventry Point został zaprojektowany w 1969 przez architekta Johna Madina — człowieka, który stoi za niedawno wyburzoną brutalistyczną Centralną Biblioteką z Birmingham. Wieżowiec to tak naprawdę dwie połączone ze sobą szklanym chodnikiem wieże. Budynek na pewno jest charakterystycznym obiektem w mieście, jednak nie wszystkim przypadał do gustu. Coventry Society określiło go jako "szpetny i o słabej jakości".

Photo: E Gammie

Komentarze

misshihi No, jak się biorą za wyburzanie najbardziej szpetnych budynków w Coventry, to tu niedługo kamień na kamieniu nie zostanie XD A tak przede wszystkim to powinny być zrównane z ziemią te wszystkie bloki mieszkalne, poustawiane bez ładu i składu pomiędzy niską zabudową miasta, to dopiero jest dziadostwo i koszmar architektoniczny! Czy tu naprawdę nikt nie wie, jak wyglądają nowoczesne osiedla ładnych bloków?
Pres Enter to save or Esc to cancel
martinez07 Bombę atomową CAR walnąć na to szpetne miasto,zbieranina szumowin i patologii,tu niema ani 1 ładnego budynku,podobnie leicester,derby,birmingham,luton i reszta patomiast--- wysadzać dziadostwo razem z zamieszkującą te śmietniska patologia!!!
Pres Enter to save or Esc to cancel
zybstar Miasto waszych marzeń.
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... widoczne 3 z 3 pokaż więcej komentarzy

Polecane

Więcej w temacie zycie