Zakończenie prac wyburzania budynku banku na Broadgate w centrum Coventry

Coventry wraca do zapomnianego już wyglądu z lat 60 tych. Została zakończona jedna z większych zmian planowanych w samym centrum miasta.

O planach przebudowy centrum Coventry pisaliśmy już wcześniej. Obecnie dokonuje się jeden z kluczowych elementów tego planu, czyli wyburzenie budynku banku mieszczącego się zaraz pod zegarem Godivy.

Obecnie trwają prace wykończeniowe nad ścianami oraz chodnikiem w tym miejscu i otwarcie jest planowane na luty.

To dopiero start cała inwestycja za 2 miliony funtów przewiduje ponowne otwarcie oraz "ożywienie" tamtej odciętej części centrum miasta, czyli ulicy Hertford Street.

Poniżej wideo rozpoczęcia burzenia budynku, które odbyło się w czerwcu.

Komentarze

tomAsh Zawsze kiedy zmierzam do centrum, mijam okazały, modernistyczny budynek, w którym mieści się Iceland, dalej obok Argosa wchodzę w uroczą tunel - uliczkę z dyskretnym zapachem uryny i za polskim sklepem spaceruję Ulicą Zamkniętych Sklepów, to rzeczywiście mam wrażenie, że to miasto wraca do zapomnianego już wyglądu. Z połowy listopada 1941 roku :-)
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... widoczne 1 z 1 load more comments

More in życie

Życie

Wczoraj w piątkowy wieczór po godzinie 18 Burnaby Road na Holbrooks została zamknięta przez uzbrojoną policję. Na miejscu pojawiła się bardzo duża ilość radiowozów w tym także nieoznakowanych oraz karetka pogotowia. Mieszkańcy zostali poproszeni o pozostanie w domu.