Proces i skazanie rodziny z Coventry za długoletnią pedofilie

Jest to jedna z bardziej odrażających spraw jakie miały miejsce w Coventry związanych z seksualnym wykorzystaniem dzieci.

Od ośmiu tygodni toczy się proces sześciu osób z rodziny, które mieszkały w Coventry i brały udział w wykorzystywaniu seksualnym dzieci lub wiedziały o tym.

Dzisiaj skazano 26 letniego Joshua Potts na 16 lat więzienia z możliwością wyjścia warunkowego po 8 latach za wielokrotne przypadki gwałtu oraz wykorzystywania nieletnich.

Wczoraj Antony Potts, 49 letni mężczyzna został skazany na dożywocie w sądzie w Birmingham za gwałty oraz wykorzystywanie dzieci od 30 lat.
Antony mieszkający na Milverton Road, Wood End, ma spędzić minimum 16 lat w więzieniu i jeśli w ogóle zostanie zwolniony po tym czasie to będzie w tzw dożywotnich zawiasach. Antony widnieje na zdjęciu po lewej.

Kolejną osobą jest Nathan Potts, 26, brat Joshua, na zdjęciu po prawej, oczekuje on obecnie na wyrok za dwa przypadki gwałtu na dziecku oraz cztery przypadki usiłowania gwałtu.

Wcześniej z tej rodziny zostały skazani Keith Potts oraz jego żona Julie Potts z Burnaby Road na osiem oraz siedem lat więzienia za przemoc z udziałem dzieci.

Żona Antonego Elaine Potts 50 z Milverton Road oraz przyjaciółka rodziny Joanne Hoye zostały skazane na 4 lata za "niedopilnowanie" dzieci.

Według West Midlands Police pierwsze informacje o tym, że dzieje się coś złego sięgają już 1989 roku jednak sprawa nie została doprowadzona do sądu.
Wszystko się zmieniło w 2015 kiedy trzy osoby w wieku poniżej 14 roku życia zgłosiły się na policję i złożyły zeznania przeciwko Antoniemu. Od tamtej pory śledztwo zostało odnowione dzisiaj po kilkutygodniowym procesie są jego efekty.

Komentarze

newsroom Mały update w tej sprawie, dzisiaj został skazany Nathan Potts (na zdjęciu po prawej) na 20 lat. Jest to ostatnia osoba z rodziny, która łącznie otrzymała 70 lat więzienia.
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... widoczne 1 z 1 load more comments

More in życie

Życie

Wczoraj w piątkowy wieczór po godzinie 18 Burnaby Road na Holbrooks została zamknięta przez uzbrojoną policję. Na miejscu pojawiła się bardzo duża ilość radiowozów w tym także nieoznakowanych oraz karetka pogotowia. Mieszkańcy zostali poproszeni o pozostanie w domu.