19 mar 2019 1865
Dodany przez newsroom

Gang Romów z Coventry skazany za kradzież produktów Apple wartych ponad 132 000 funtów

Rabusie zostali zatrzymani po długim pościgu, w którym jeden z samochodów wpadł do rowu z wodą.

19 stycznia 2019 roku siedmiu mężczyzn w dwóch samochodach przejechało około 175 mil z Coventry do Exeter gdzie około godziny 23:00 dokonali włamania oraz kradzieży w sklepie Apple. Złodzieje wyrwali kraty za pomocą łomów oraz młotków, a następnie po wybiciu okna weszli do sklepu. Złodziejom udało się ukraść produkty marki Apple głównie smarfony iPhone oraz iPody warte około 132 000 funtów. Jak się okazuje nie na długo cieszyli się oni ze skradzionego sprzętu.

Zostali złapani przez policję na autostradzie M5 w hrabstwie Somerset niedaleko Bristolu, podczas powrotu z włamania. Do zatrzymania jednego z samochodów policja użyła kolczatki na odcinku Cribbs Causeway drugi samochód zdołał zjechać z autostrady lecz po skręceniu w ślepą uliczkę wpadł do wypełnionego wodą rowu na poboczu.

Z siedmiu mężczyzn udało się zatrzymać czterech. Trzech pozostaych mężczyzn jadących samochodem, który się rozbił, uciekło z łupem wartym okoló 62 000 funtów.

Cała czwórka Alin Simisanu (29) jego brat Stefanut (24) Florin-Marius Dinca (24) oraz Gheorghe Ghita (42) została skazana.

Alin Simisanu dostał 21 miesięcy więzienia, w trakcie postępowania wyszło na jaw (dzięki śladom DNA), że brał on także udział w innym włamaniu, do którego się przynał. Pozostali dostali po 16 miesięcy więzienia.

Niskie wyroki były argumentowane tym, że mężczyźni nie działali z powodu pazerności a z desperacji. Dwóch z nich mieszkało u znajomych na sofie, przyjechali oni do UK w poszukiwaniu lepszego życia dla swoich rodzin jednak nie potrwafili znaleźć pracy i z tego powodu wpadli z problemy finansowe i nie mogli pomóc swoim rodzinom w Rumunii, nie mieli także pieniędzy na powrót.

Na zdjęciach widnieją Florin-Marius Dinca oraz Gheorghe Ghita jak widać to ta dwójka, która została aresztowana z samochodu, który wpadł do rowu.

Komentarze

tomAsh Exeter -  mieli rozmach bossowie. Pamiętam jak w zeszłym roku przetoczyła się przez Cov fala włamań do sklepów z komputerami i smartfonami. Byłbym zdziwiony, jeśli nie mieli z tym nic wspólnego:-)  Jestem pełen podziwu dla ekspansji godnej dobrze zarządzanej korporacji :-) Rynek Poventry spenetrowany, zresztą żadna rewelacja, to doszli do wniosku, że Devon jest dobrą opcją - bogatszy i przy okazji można pozachwycać się urokami Kornwalii... 
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... widoczne 1 z 1 pokaż więcej komentarzy

Pozostałe wiadomości

Polecane

Więcej w temacie zycie

Najpopularniejsze