Sponsorzy
2 gru 2018 2859
Dodany przez newsroom

Eksplozja w Coventry

Duża ilość policji, straży pożarnej oraz pogotowia w dzielnicy Longford ,a to wszystko z powodu eksplozji, która wstrząsnęła tą częścią miasta.

Około 21:30 w niedzielny wieczór w dzielnicy Longford można było usłyszeć bardzo duży wybuch do tego stopnia, że zatrzęsły się szyby w oknach, niektórzy świadkowie mówią o trzęsącej się podłodze.

Na miejscu obecnie są służby oraz helikopter. Na obecną chwilę nie wiele wiadomo co było powodem takiego wybuchu. Świadkowie twierdzą, że odgłos dochodził z Rowleys Green Industrial Estate niedaleko Ricoh Arena. W tym miejscu znajduje się podstacja gazowa na Grindle Road możliwe, że jest ona w to zamieszana.


Update już poniedziałkowy (0:17)
Sprawa staje się coraz bardziej podejrzana, nie dość, że nie ma za bardzo przyczyny "wybuchu" na Longford to jeszcze słyszano go nie tylko tam, ale i w całym mieście na Walsgrave, Bell Green, a nawet w pobliskich wsiach i miasteczkach. Na portalach społecznościowych ludzie mówią, że słyszeli głośny wybuch w Bedowrth, Aldermans Green, a nawet Willenhall (za Birmingham)

Jest wiele teorii poza przypuszczanym na początku wybuchem gazu, który został już zdementowany. Od wypadku lotniczego, po tak zwany sonic boom, czyli odgłos właśnie przypominający wybuch, związany jest on samolotem podróżującym z prędkością większą od prędkości dźwięku.

Teoria sonic boom jest o tyle ciekawa, że już kiedyś (w 2012 roku) zdarzył się taki przelot, oraz tłumaczyło by to fakt, że dźwięk był słyszany w wielu oddalonych od siebie miejscach. Nadal jest to jedynie teoria.

Jak tylko będziemy mieli więcej informacji będziemy aktualizować wiadomość.

Komentarze

yisse 5.12 około godz 13 tankowałam auto przy Asdzie w centrum Nuneaton. Słychać było potworny huk. Mężczyzna tankujący obok aż wypuścił węża z dystrybutora. Rozglądaliśmy się , zero dymu, ognia niczego. Szukałam wiadomości z tego dnia na temat wybuchu gazu/ bądź podobnych, ale też zero zarejestrowanych zdarzeń.
Dziwne....
Pres Enter to save or Esc to cancel
kaik Tak ta historia jeszcze nie została wyjaśniona i chyba ciężko już będzie z wyjaśnieniem.

Ostatnie informacje jakie uzyskaliśmy to z ministerstwa obrony narodowej, że nie przelatywały w tamtym czasie i nad tamtym terenem żadne myśliwce... też nie wiadomo na ile mówią prawdę :) bo o tajnych testach pewnie za bardzo się nie dowiemy...
Wybuch był słyszany praktycznie w całym West Midlands... na 99% ma to coś wspólnego z szybko poruszającym się obiektem w powietrzu, takie sonic boom jest słyszane także jak lądują rakiety, także przy meteorytach...

bardzo bardzo dziwne
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... widoczne 2 z 2 pokaż więcej komentarzy

Polecane

Więcej w temacie zycie