Sponsorzy
9 lut 2019 1521
Dodany przez newsroom

Dziesiątki aresztowań, czyli policja w Coventry rozpoczyna wojnę z wzrastającą przestępczością

Ponad 40 osób zostało aresztowanych w przeciągu ostatnich sześciu tygodni w Coventry.

Dokładnie 43 osoby zostały aresztowane pomiędzy 1 stycznia, a 7 lutego tego roku w związku z różnego rodzaju przestępstwami. Jest to pokłosie akcji wymierzonej w wzrastającą falę przestępczości w centrum miasta.

Na przestrzeni tego czasu złapano 34 osoby posiadające narkotyki, 4 osoby związane z rabunkami oraz dwie osoby posiadające ze sobą niebezpieczne narzędzie w postaci noża, lub ostrego narzędzia.
16 osób zostało oskarżonych i postawionych przed sądem.

W środę 6 lutego aresztowano 17 latka posiadającego podwójny nóż (na zdjęciu) oraz dziewięć działek narkotyku klasy A.

Inne przykłady działania policji to aresztowanie 21 letniego Sebastiana Latusik - został on aresztowany 24 stycznia za posiadanie składanego noża (Policja nie podała informacji, jakiego pochodzenia jest Sebastian). Siedem dni wcześniej aresztowano 19 letniego Nasar Jabarkhail, przy którym znaleziono 60 działek narkotyku klasy A.

W operacji oczyszczania centrum miasta z broni 'weapons sweeps' skonfiskowano 25 samochodów oraz wiele różnego rodzaju przedmiotów, ostrych narzędzi noży itp.

Policja informuje, że poza rutynowymi kontrolami oraz zwiększoną ilością patroli także prowadzonych przez uzbrojonych policjantów, wszczęte zostały śledztwa i praca wywiadowcza, która ma na celu rozpracowywać i przeciwdziałać gangom oraz grupom przestępczym zajmującym się handlem narkotykami.

Policja identyfikuje handel narkotykami i zwalczające się grupy przestępcze jako główny powód zwiększonej liczby przestępstw z użyciem ostrych narzędzi, ale także ogólnie zwiększoną ilość dokonywanych przestępstw.

Akcja ta to dopiero początek w zeszłym tygodniu w Coventry miało miejsce spotkanie o nazwie "Violence Summit", gdzie wiele różnych podmiotów oraz grup społecznych rozpoczęło w raz z policją bardziej zacieśnioną współpracę, która ma sprawić, że ulice miasta staną się bezpieczniejsze.

Przestępczość z użyciem ostrych narzędzi to plaga jaka spotkała całe UK, rząd jest obecnie zbyt zajęty Brexitem jak mówią specjaliści, żeby się skupić na tym problemie, który ma wiele przyczyn i nie ma jednego łatwego rozwiązania.

Według statystyk, które są prowadzone od 1946 roku ilość morderstw z użyciem ostrych narzędzi jest najwyższa od początku prowadzenia tychże statystyk.

Komentarze

bella. Juz o tym wspominalam ale moge powtorzyc jeszcze raz. Brak dyscypliny szacunku do ludzi w UK to najw problem. Tzn policja nauczyciele rodzice.  ..to do nich najw szacunek .   I tutaj zaczyna sie dylemat bo dzieci i nastolatki szacunku nie maja do nikogo.  Walka z przestepczoscia zaczyna sie od tzw prewencji. Wiec to nie jest istotne czy ktos ma narkotyki na sprzedaz, bron w domu albo uskutecznia agresje na kazdym kroku...wazne DLACZEGO. Tutaj trzeba zrobic porzadek.  Za duzo sie dzieje zlego za duzo nierozwiazanych spraw . Stanowczo za duzo. Ludzie umieraja w wypadkach roznego rodzaju; lotnicze, samochodowe itd...ale kiedy sie slyszy czyta ze w przeciagu tyg niespelna ktos kogos zajepal nozem , spalil zywcem bezdomnego, pobil i to w dzien tudziez wieczor kiedy jeszcze jest sporo ludzi wkolo..kamery CCTV.  To jest problem zglola inny..czyt zagrozenie bezpieczenstwa .Jest taki program w ang tv pt POLICE INTERCEPTORS.. tam widac co sie dzieje na ulicach anglii, plucie w twarz policjantowi, smiech w oczy, poscigi kombinacje niczym mafijne animozje a to tylko kropla wmorzu. Policja jest bezradna choc uprzejma i tolerancyjna i znajaca prawo. Helikopter scigajacy zlodzieja itd...kasa idzie okrutna a wyniki sa czasem zerowe. Mowa tu o osobach ktore nagminnie lamia prawo tez. Co bedzie dalej? Bezradnosc czy konkretne ostre prawo?  Podkreslam....policja jest madra ale to ludzie musza byc madrzejsi i szanowac prawo.
Pres Enter to save or Esc to cancel
twzsu Bella masz zupełną rację, ale obawiam się że żaden z tych policjantów rodziców czy nauczycieli nie przeczyta tego komentarza i twojej mądrości w nim zawartej.
Prewencja zaczyna się tu i teraz od nas samych, u mam nadzieję że każdy weźmie sobie do serca te slowa, bo kto jak nie my - ludzie ma zaszczepiac w innych ludziach wiarę, idee, idealy , cnoty, szacunek, prawdomowjosc, uczcziwosc itp, tak aby zaczęli coś zmieniać.
Zmiana rzeczywistości to nieustający proces jednego człowieka który mocno wierzy w jakąś sprawę, z niego to biorą przykład. Bo ludzie ucza się z przykładu, dobrego lub złego. Słowa zbyt często są puste, nikt im nie daje wiary.
Gdyby młodzi bandyci dostrzegali więcej dobrego przykładu, może przez to nie czynili by rzeczy których powinni się wstydzić, a wstydzili by się rzeczy które czynią.
Pisze to, bo jestem solą tej ziemii i zależy mi na tych ludziach i na naszym spoleczenstwie, chciałbym żeby moi bliscy czuli się tu bezpiecznie i kontent.
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... widoczne 2 z 2 pokaż więcej komentarzy

Polecane

Więcej w temacie zycie