27 lut 2020 1317
Dodany przez newsroom

Dzieci ze szkoły w Nuneaton poproszone o pozostanie w domu z powodu koronawirusa

Do rodziców jednego z gimnazjów w Nuneaton wysłano email w tej sprawie.

"Prośba", a właściwie zakaz przychodzenia do szkoły, został wystosowany do dzieci, które przebywały na feriach we Włoszech.

Sprawa dotyczy pięciu uczniów, ze szkoły Higham Lane School. Cała piątka wróciła niedawno z północnych Włoch.

Jest to działanie profilaktyczne, żaden z uczniów nie przebywał w mieście, które objęte jest kwarantanną. Uczniowie nie mają także objawów grypy/koronawirusa.

Reakcja szkoły to odpowiedź na rządowy apel w sprawie koronawirusa i dotyczący Brytyjczyków, którzy powrócili z Północnych Włoch. W informacji jaką przygotował rząd, na ten temat, sugeruje się wszystkim Brytyjczykom, którzy przebywali na terenach objętych epidemią o samoizolację przynajmniej na 14 dni.

Dotyczy to także osób, które nie mają objawów wskazujących na zarażenie koronawirusem.

Szkoła informuje także, że cały czas dostaje informacje i zalecenia z Public Health Office w związku z koronawirusem i będzie je przekazywać rodzicom.

Poza tą piątką uczniów szkoła funkcjonuje normalnie, nie ma powodów do paniki, nie ma żadnego przypadku zakażenia, ani objawów, są to działania ściśle profilaktyczne.

Mimo iż, na czas pisania tego artykułu epidemia koronawirusa nie jest jeszcze uznana oficjalnie za pandemię, to wydarzenia z Włoch i Francji sugerują, że ta sytuacja może się bardzo szybko zmienić.

Komentarze

kaik Pytanie, czy ten wirus jest groźny?
Z jednej strony panika jest taka, że Chiny proszą EU o pomoc, z drugiej strony sama śmiertelność "niby" jest słaba... dodatkowo jest to wirus, z rodziny wirusów, którą pewnie każdy przeszedł... czy to jest skok na kasę?
 
Pres Enter to save or Esc to cancel
zwierzak Na razie ten wirus najgroźniejszy jest ale dla... rynków finansowych. Wszystko wszędzie leci w dół. Nawet złoto, które zawsze było bezpieczną przystanią w czasie zawirowań rynkowych straciło w tym tygodniu 3,5%... Cyfrowe złoto czyli BTC- tak samo- leci z pyska na ryj. Buffet i inni zacierają ręcę- bo od pewnego czasu mówili że idzie kryzys i trzymali oszczędności tylko w płynnej walucie by kupić akcje i aktywa w dołku. Co do samego koronawirusa- moim zdaniem Chińczycy kłamią co do śmiertelności i R0. Dopiero Korea i Europa pokażą prawdziwe dane. Więc moim zdaniem trzeba jeszcze poczekać żeby zobaczyć czy się bać czy nie ;)
Pres Enter to save or Esc to cancel
kaik Ten kryzys jeszcze nie nadszedł, jeszcze chyba poczekają z zakupami na wyprzedaży. Co do wirusa hmm... myślałem, że do tej pory się już uspokoi, ale akcja się chyba zaczyna dopiero rozwijać, zobaczymy, ale zbyt pewnie to nie wygląda... widać strach u rządzących w UK, USA wiesz jak już Chiny proszą EU o pomoc wizerunkowo całkiem to nie wygląda ;) dobrze.
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... widoczne 3 z 3 pokaż więcej komentarzy

Pozostałe wiadomości

Polecane

Więcej w temacie zdrowie

Najpopularniejsze