Sponsorzy
29 cze 2018 1057
Dodany przez wiga

Burza o Ubera w Coventry

Dyskusja dotycząca tego, czy Uber powinien, czy nie móc operować w Coventry w ostatnich dniach mocno się zaogniła.

Miejscy taksówkarze rękami i nogami bronią się przed dopuszczeniem Ubera do świadczenia usług przewozowych w Coventry. Nie można im się dziwić, kierowcy Ubera gdziekolwiek się pojawiają zawsze "podbierają" klientów taksówkarzom. Dzięki niskim cenom i ogólnej renomie tych usług zawodowi taksówkarze mocno odczuli pojawienie się konkurencji.

Wczoraj kierowcy czarnych taksówek zorganizowali protest, w którym sprzeciwiali się daniu Uberowi licencji na przewozy w Black Country. Taksówkarze z Coventry na znak protestu pojechali M6 do Wolverhampton,, gdzie dołączyli do "powolnego" protestu. Akcja odbyła się bez incydentów, jednak władze Wolverhampton określili jego organizatorów jako "nieodpowiedzialnych".

Tak jak w innych miastach, taksówkarze sprzeciwiają się obecności Ubera argumentując, że zagraża on ich pracy. Kierowcy Ubera działają na terenie Coventry mimo braku licencji na przewóz osób dla tego przewoźnika, ponieważ usługa ta jest dostępna w sąsiednich miastach.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Lubicie Ubera, czy nie tolerujecie korporacji?

Photo: Mark Warner

Komentarze

tomAsh Uber ma jedną zaletę - zanim wsiądziesz do samochodu, wiesz z kto będzie kierowcą. Kiedyś zszokowany czytałem porady uniwersytetu dla studentów z Oxfordu, że jeśli późno wracają do domu mają unikać "łapania taksówki" w centrum i rekomendowane jest zamówienie taxi przez telefon, lub internet. Przynajmniej teraz dziewczyny wracające po kilku drinkach z imprezy mogą czuć się bezpieczne i nie padną ofiarą jakiegoś napalonego anonimowego "majfrenda" - taksówkarza. A takie przypadki zdarzały się często i oczywiście nie były nagłaśniane.
Pres Enter to save or Esc to cancel
monikaj0209 Taksówkarze robią strajk bo mniej zarabiają. W Uberze najlepsze jest to, że jest on tani(w porownaniu do taksówek- przykład:- w ciazy czesto jezdzilam na badania do szpitala, przejazd taksą £14-15 , Uberem £5 ). Dodatkowo jezdzie sie czystym, zadbanym,normalnym i przewaznie fajnym autem, kierwocy Uberow sa bardzo mili , nie to co taksowkarze ktorzy maja gdzies kogo wioza. Uber po zamowieniu przyjezdza na miejsce wczesniej , nie trzeba męczyc sie z dyspozytorem i 5 razy podawac postcodu, wszystko zalatiwa sie sprawnie poprzez aplikacje. I jeszcze jednawielka zaleta : nie musisz miec przy sobie gotowki, co dla mnie bylo zawsze nie lada wyzwaniem bo na codzien uzywam tylko kart. Tak wiec jak dla mnie WIEEELKIE tak dla Ubera, a wielkie nie dla takówek.
Pres Enter to save or Esc to cancel
kaik Zalety Ubera to tak naprawdę elementy nowego podejścia do rzeczywistości... to jest podejście wywarte "aplikacjami" Uber to jest aplikacja do poruszania się..., tak jak nie wiem mapki googla, facebook, insta... nie wiem, czy wiecie o czymś takim jak Airbnb... to jest uber do wynajmowania pokojów/noclegów cała branża kwiczy:) zwłaszcza w dużych miastach. Jedyne co jest w jakiś sposób porównywalne to boot sale... każdy sobie może naładować bagażnik podjechać wystawić sprzedać bardzo ciekawe
Za jakiś czas nie zdziwił bym się na subskrypcję - coś jak bilet miesięczny. Pomijam już w ogóle klimat autonomicznych samochodów i w ogóle. Przyszłość ludzie :)
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... widoczne 3 z 3 pokaż więcej komentarzy

Polecane

Więcej w temacie transport