17 kwi 2019 985
Dodany przez newsroom

Ambitne plany posprzątania Kanału w Coventry i zrobienia z niego atrakcji turystycznej

Na pewno znjadą się osoby, dla których jest to tylko rzeczka, albo bardziej ściek, postaramy się to zmienić.

Coventry Canal to kanał wodny umożliwiający połączenie z siecią podobnych kanałów w całym UK. Część nazwana Coventry ma 38 mil, czyli ponad 65 km i kończy się na Fradley Junction na połnocy Lichfield. Kanał ten na swojej drodze mija lub przechodzi przez takie miasta jak Bedworth, Atherstone, Polesworth oraz Tamworth. Umożliwia on podróżowanie łodziami o długości maksymalnej 21.9 metrów oraz prawie 2óch metrów szerokości i wysokości. Jest on także częścią tak zwanego kręgu Warwickshire.

Kanały tego typu były bardzo popularne w 18 wieku, nasz został otwarty w 1769 roku. Obecnie pełnią one funkcję głównie turystyczną, oraz są także terenami połowowymi dla wędkarzy oraz łowców skarbów.

Kanał w Coventry to "kanał" niestety. Jest on bardzo zanieczyszczony. Znajduje się w nim oraz co najważniejsze także na jego brzegach, pełno różnego rodzaju śmieci, a zakola i inne zakamarki są bardzo często miejscem gdzie zebierają się narkomani oraz bezdomni.

To ma się jednak zmienić. Trust zarządzający kanałem od roku prowadzi projekt odświeżenia i promocji kanału jako miejsca gdzie można przyjemnie spędzić czas. Pierwsze rozmowy z mieszkańcami sąsiadującymi z kanałem od razu zwrócili uwagę na anty socjalne zachowania oraz śmieci. Wdrożone zostały akcje oczyszczania kanału takie jak oczyszczanie go ze śmieci w około oraz samego koryta, a także zarządzanie zieleniom oraz wyglądem ogólnym. Ponieważ jest to bardzo duży obszar potrzeba na to dużo czasu. Jednym z rozwiązań jakie mają być brane pod uwagę to zlecenie znanym artystom graffiti i nie tylko pomalowania niektórych miejsc na trasie kanału tak, aby zakryć tak zwane "tagi".

Rozwiązań, aby zamienić ściek na atrakcję turystyczną i miejsce gdzie ludzie chcą chętnie przebywać w wolnych chwilach, branych pod uwagę jest wiele.
Dodatkowe śmietniki, znaki informujące oraz częste czyszczenie i opiekowanie się połączone z dobrym patrolowaniem na pewno przyniosą dobre efekty.
Prace już się zaczęły i będą widoczne jeszcze w tym miesiącu, dlatego następnym razem jak przejdziesz przez kanał możesz się zdziwić jak tam jest czysto i przyjemnie.

Komentarze

tomAsh Wszystkie szczury też wyłapio? :-))
Pres Enter to save or Esc to cancel
kaik Wczoraj zrobiłem sobie przejście po Cov zacząłem od Foleshill i widziałem graficiarzy malujących kanał :) na wysokości skrzyżowania z drogą na Hollbrooks Lockhurst Lane albo coś takego. Problem polega na tym, że to musiało by być naprawdę dobrze zrobione, żeby z tego stał się popularny "alternatywny" deptak dla osób co chcą pospacerować w spokoju od samochodów itp myślę, że nie ma na to wystarczająco pieniędzy, żeby się zająć całością. I wyjdzie, trochę biednie, chyba, że będą to robić systematycznie przez kilka lat, zobaczymy to ma potencjał.
Btw zdjęcia będą jak włączę nową galerię do newsów jeszcze nie wiem kiedy, ale na pewno jeszcze w tym miesiącu.
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... widoczne 2 z 2 pokaż więcej komentarzy

Pozostałe wiadomości

Polecane

Więcej w temacie hobby

Najpopularniejsze