Sep 6, 2022 1801
Reported by newsroom

Tysiące osób może stracić benefity

Rząd uważa, że zmiana ​​„pomoże wnioskodawcom w szybkim powrocie do świata pracy”

Tysiące osób ubiegających się o Universal Credit będzie pod presją zwiększenia swoich dochodów lub znalezienia pracy, po tym, jak w tym miesiącu w życie wejdą zmiany dotyczące otrzymywania benefitów.

Brytyjskie media informują, że osoby, które zadeklarowały, że nie mają żadnych dochodów lub mają dochody poniżej określonego progu, zostaną objęci reżimem Intensive Work Search, czyli intensywnego poszukiwania pracy. U takich osób, zwiększenie dochodów może oznaczać zmniejszenie, lub całkowite pozbawienie zapomogi UC.

Jak potwierdził Departament Pracy i Emerytur (DWP), próg zarobkowy AET wkrótce zostanie podniesiony z 355 GBP do 494 GBP miesięcznie dla jednego wnioskodawcy lub z 567 GBP do 782 GBP miesięcznie dla pary.


Szacuje się, że ponad 114 000 osób będzie spełniało kryteria reżimu, co oznacza, że ​​będą musieli uczęszczać na cotygodniowe lub dwutygodniowe spotkania w Job Centre.Sekretarz ds. Pracy i Emerytur Thérèse Coffey powiedziała, że ​​nowe podejście rządu „pomoże wnioskodawcom w szybkim powrocie do świata pracy, jednocześnie zapewniając pracodawcom dostęp do pracowników, których potrzebują, co pomoże także gospodarce”.Comments

misshihi Ojojojojojoj, Anglicy będą musieli się wziąć do pracy? Szok!
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... showing 1 of 1 load more comments

More news

Recommended

More in topic zycie

Most viewed news