Nov 22, 2020 899
Reported by newsroom

Transpłciowy funkcjonariusz w West Midlands Police

"Coming Out", czyli ujawnienie się, było dla PC Skye wielkim przeżyciem. Dokonała go w Dniu osób Transpłciowych

Zanim PC Skye, publicznie poinformowała, że czuje się bardziej kobietą niż mężczyzną, przepracowała w policji 20 lat.

W trakcie swojej kariery wiele razy służyła na pierwszej linii w walce z przestępczością. Brała udział w akcjach przeciwko osobom wszczynającym zamieszki, w akcjach przeciwko uzbrojonym włamywaczom i w ratowaniu ludzi w potrzebie.

Podczas pracy w policji została raz dźgnięta nożem.

Pierwszy krok w kierunku ujawnienia się, PC Skye dokonała już w 2018 roku kiedy to poinformowała swoich przełożonych o tym, że jest osobą transpłciową.

Od tamtego czasu, mimo pierwszego kroku w dalszym ciągu się ukrywała. 

PC Skye dostała się na listę oczekujących na fizyczną korektę płci. Lekarze przed tego typu procedurami wymagają wcześniej pełnej socjalnej transformacji, czyli ogłoszenia publicznie tego, że jest się osobą transpłciową. Osoby znajdujące się na tej liście na korektę płci oczekują czasami po kilka lat.

44 letnia PC Skye w pełni zaczęła rozmawiać o tym, że jest osobą transpłciową dopiero kilka tygodni temu. Kluczowym momentem było pojawienie się 20 listopada na Dniu osób Transpłciowych (Transgender Remembrance Day) i tą datę uznaje jako przełomową.

Służąca 20 lat w policji Skye jest jednym z lepszych trenerów walki z paralizatorami (Taser Subject Matter Expert and Tactical Trainer), współpracuje ona także z Amnesty International i uczelniami w projektach skupiających się na tym jak opinia publiczna odbiera użycie siły przez policję.

Jak mówi Skye, podczas pracy w policji przeżyła wiele niebezpiecznych i strasznych sytuacji, jednak coming out, dla niej było najtrudniejsze. Skye zwraca także uwagę na to, że obecnie żyjemy w bardziej tolerancyjnych czasach niż jak to było 10-20 lat temu, dlatego nie odważyła się ujawnić swojej płci wcześniej. Mimo tego, że obecnie jest łatwiej w dalszym ciągu było to dla niej najstraszniejsze przeżycie w całym życiu.

West Midlands Police stara się być przyjazna w stosunku do osób LGBTQ+. Jak mówi Chief Constable Dave Thompson, w policji każdy ma taką samą szansę na pracę i rozwój. Lepsze zrozumienie oraz umożliwienie oficerom swobodnej pracy jest kluczowe, w tym by utrzymać silną służbę.

Comments

misshihi No i dobrze, gratulacje za coming out, to jak dla mnie niczego nie zmienia, człowiekiem jest takim samym, jakim była. A autora/autorkę tekstu bardzo proszę o poprawienie formy "zmiana płci" na "korekta płci". Ona sobie tej płci nie zmienia, tylko koryguje do takiej, jaką ma faktycznie. Zresztą nawet w medycynie nie używa się sformułowania "zmiana", tylko "korekta". 
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... showing 1 of 1 load more comments

More news

Recommended

More in topic zycie

Most viewed news