Apr 10, 2021 11751
Reported by newsroom

Polka z Coventry skazana za prowadzenie nielegalnej kociej farmy na Hollbroks

26 latka z Hollbroks poza 20 tygodniami więzienia oraz grzywną w wysokości £10,000 dostała dożywotni zakaz posiadania zwierząt.

Sąd w  Birmingham Magistrates Court skazał wczoraj 26 letnią Monikę Listos pochodzącą z Lauderdale Avenue w dzielnicy Hollbroks za znęcanie się nad zwierzętami. 

Jest wyrok w sprawie toczącej się od 27 kwietnia 2019 roku, kiedy to po wielu skargach inspektorzy ochrony zwierząt weszli do posesji na Lillington Road, Wood End. Na posesji tej znaleziono 18 kotków przetrzymywanych w złych warunkach, bez wody, ze starym jedzeniem oraz bez dorosłych kotów. Kocięta były pokryte w odchodach.  

Wszystkie kotki zostały przewiezione do weterynarza, niestety najmniejszy nie przeżył pierwszej nocy, kolejne 12 z 18 kotów zdechło ze względu na zakażenie panleukopenią kotów (znane także jako zapalenie jelit kotów, tyfus koci, nosówka kotów). Pozostałe 6 kotków udało się odratować i zostały one przekazane do adopcji w RSPCA’s Coventry.

Odpowiedzialną za cały ten proceder była 26 letnia Monika Listos, która kupowała koty przez Internet lub rozmnażała je, a następnie handlowała nimi także w Internecie między innymi pod nazwą Cashmere Touch Ragdoll (https://www.facebook.com/Cashmere-Touch-Ragdoll-105654337905945/)

Listos miała mieć także kontakty z ujawnioną przez BBC w 2018 roku nielegalną farmą prowadzoną przez Lizzie Scarrott.

Listos została skazana na 20 tygodni więzienia,  £10,000 opłat, oraz £115 grzywny na ofiary przestępstw. Dodatkowo kobieta dostała dożywotni zakaz posiadania zwierząt.

 

Comments

daroxxl Może trochę nie na temat. Ale zastanawiam się co poszło nie tak że w wieku 26 lat cycki zrobiły jej się takie placki jak u 48 letniej murzynki z dzikiego plemienia w Kongo
Pres Enter to save or Esc to cancel
kaczor za dużo kotów nianczyła ;) jak zdejmiesz spachle i stelaże to tak właśnie wygląda, u takiej dzikiej z pod palmy w wieku 48 lepiej wyglądają ;)
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... showing 2 of 2 load more comments

More news

Recommended

Most viewed news