Sep 4, 2022 758
Reported by newsroom

Policji West Midlands zabraknie na rachunki

Szef policji West Midlands wzywa rząd do zapewnienia  dofinansowania dla służb policyjnych, ponieważ przewiduje się, że rachunki za energię dla lokalnej policji wzrosną o ponad 5 milionów funtów.


Apel Toma McNeila, zastępcy komisarza ds. policji i przestępczości w West Midlands, pojawił się, gdy firmy, gospodarstwa domowe i organizacje sektora publicznego zmagają się z rosnącymi kosztami gazu, energii elektrycznej i paliwa.


Według biura Toma McNeila w roku finansowym 2021/22 rachunek za energię w West Midlands Police wyniósł 7,2 miliona funtów, podczas gdy w tym roku przewiduje się, że koszty te wzrosną aż do 12,4 miliona funtów.


McNeil stwierdził, że oznacza to, że służby które i tak są już pozbawione wystarczających finansów, muszą zastanowić się, w jaki sposób zbilansować swoje wydatki. 


Szacuje się, że koszt posady policjanta wynosi nieco ponad 50 000 funtów rocznie, po opłaceniu pensji, emerytury, ubezpieczenia społecznego i innych kosztów. Tak więc 5,2 miliona funtów to równowartość pensji około 100 funkcjonariuszy policji.


McNeil powiedział: „Policja West Midlands ciężko pracuje, aby stać się najbardziej ekologiczną siłą w kraju, inwestując w pojazdy elektryczne i dostawy energii odnawialnej, ale mimo to nie możemy uchronić się przed obecnymi wzrostami cen energii.


„Policji West Midlands nadal brakuje 1000 funkcjonariuszy po cięciach budżetowych rządu w ostatnich latach od 2010 roku. Wysokie rachunki za energię mogą jeszcze zaostrzyć ten problem”.

Comments

misshihi "Szanowni Przestępcy! Uprzejmie prosimy o zgłaszanie się na
komendę z własnymi latarkami, gdyż z powodu rosnących kosztów energii, Policji nie będzie stać na to, aby podczas przesłuchań świecić Wam po oczach lampami stołowymi. Z góry dziękujemy za zastosowanie się do naszej prośby."
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... showing 1 of 1 load more comments

More news

Recommended

More in topic zycie

Most viewed news