Jun 12, 2020 1246
Reported by newsroom

Policja poszukuje podejrzanych w sprawie incydentu podczas świętowania awansu Coventry City FC

Trwają przesłuchania świadków, przeglądanie nagrań z kamer CCTV oraz planowane są aresztowania podejrzanych.

Kolejne informacje dotyczące zajścia w centrum Coventry jakie miało miejsce podczas świętowania awansu Coventry City FC. Zdarzenie to wywołało falę komentarzy oraz zarzutów w każdą ze stron.

W sprawie zarzutu o powód aresztowania dwóch mężczyzn policja odpowiedziała, że takiego aresztowania nie było. Założenie kajdanków miało być elementem zabezpieczenia się przez policjantów na czas przeszukania. Mężczyźni byli podejrzani o posiadanie noża. Mężczyźni nie zostawili także swoich danych osobowych od razu po incydencie.

Policja słowami Mike O'Hara szczyci się zachowaniem i odwagą oficerów, którzy stanęli pomiędzy mężczyznami a tłumem i w zasadzie obronili tych mężczyzn przed linczem.

Policja nie widzi także w tej sytuacji podtekstu rasistowskiego jaki jest zarzucany. Apeluje jednak o dostarczenie informacji  i dowodów jeśli ktoś ma takowe, które mogłyby wskazać, że incydent ten miał podłoże rasistowskie.

Policja opublikowała także zdjęcia trzech mężczyzn (na zdjęciu głównym), z którymi chce porozmawiać w sprawie tego incydentu.

Comments

raf86 Nie długo czarni wogole nie będą karani bo rasizm lewactwo nie zna granic
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... showing 1 of 1 load more comments

More news

Recommended

More in topic zycie

Most viewed news