Sep 21, 2020 355
Reported by newsroom

Elektryczne hulajnogi wracają do Coventry do programu chcą dołączyć Nuneaton i Bedworth

Rozwiązaniem problemów z niebezpiecznymi kierowcami mają być tablice rejestracyjne oraz geofencing.

Firma Voi, która została wybrana do wprowadzenia nowego sposobu transportu, czyli hulajnóg elektrycznych w Coventry nie poddaje się i proponuje dodatkowe środki i zabezpieczenia, które mają zwiększyć bezpieczeństwo e-scooterów.

Hulajnogi elektryczne, zostały wprowadzone w formie testu w czwartek 10 września w Coventry oraz w Birmingham. Plan wprowadzania tych urządzeń, przewidywał 12 miesięczne testy, niestety został on wstrzymany już po 6 dniach.

Powodem, wstrzymania testów były liczne skargi o niebezpieczne zachowanie osób jeżdżących tymi skuterami.

Obecnie firma Voi poinformowała, że e-scootery powrócą do Coventry "bardzo szybko".  Wprowadzone zostaną także dodatkowe środki bezpieczeństwa poczynając od tablic rejestracyjnych identyfikujących "złych kierowców" po ulepszony geofencing, zwiększona ilość "ambasadorów Voi", czy lepszą współpracę z policją.

Rzecznik prasowy firmy powiedział, że każde miasto jest inne i zabezpieczenia dostosowywane są do każdego miasta osobno. W UK hulajnogi nie mają obowiązku posiadania tablic rejestracyjnych, taki wymóg istnieje natomiast w Niemczech. 

Dodatkowe środki jakie zostaną wprowadzone to: 

  • Podwojona ilość "ambasadorów Voi" na ulicach miasta - są to osoby, na bieżąco monitorujące to jak wykorzystywane są hulajnogi. Osoby te poza edukacją, oraz pomocą w korzystaniu z hulajnóg mają także wyłapywać niebezpiecznych kierowców, oraz konsultować ewentualne problemy z policją.
  •  
  • Zwiększona współpraca ambasadorów Voi z policją - rzecznik prasowy wyraził to tak "Jeśli pojawią się problemy, konsultujemy z policją jak oni mogą użyć swoich sił do walki z niebezpiecznymi kierowcami". Rzecznik dodał także, że ewentualne interwencje policji będą opłacane przez Voi.


Ponowne przeanalizowanie stref z zakazem poruszania się oraz stref z ograniczeniem prędkości, tak aby lepiej rozdzielić ruch hulajnóg z ruchem pieszych.

Lepszy geofencing - geofencing to technologia dzięki, której firma może stworzyć wirtualne ogrodzenie. Urządzenie - hulajnoga, wie w jakich strefach może się poruszać i w przypadku opuszczenia przez kierowcę danej strefy, skutery powoli zwalniają. Geofencing działa w połączeniu ze strefami z zakazem poruszania się oraz ze strefami z ograniczoną prędkością. 

Numery rejestracyjne na każdym ze skuterów, pomogą zidentyfikować skuter i kierowcę, dzięki temu łatwiej będzie można eliminować złych kierowców z sieci.

Zwiększona edukacja kierowców.

Darmowe kaski.

Nie ma na razie informacji kiedy dokładnie hulajnogi wrócą do Coventry, rzecznik firmy Voi powiedział, że będzie to "bardzo szybko".

Do programu hulajnóg elektrycznych chcą dołączyć także Nuneaton oraz Bedworth. Radni z tamtych miast zgłosili taką prośbę do Warwickshire County Council. Na razie nie ma jednak informacji, czy urząd hrabstwa zgodzi się na dołączenie do West Midlands Transport Authority, który stoi za programem Transport for the West Midlads, którego częścią jest program testów e-scooterów w Coventry.

Comments

Katamaran Mam nadzieję,że znowu się te dzieciaki na tym sprzęcie nie pojawią na drogach, w końcu ktoś zginie. Na co komu to potrzebne ? 
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... showing 1 of 1 load more comments

More news

Recommended

More in topic transport

Most viewed news