Oct 20, 2020 486
Reported by newsroom

Potwory atakują centrum Coventry, czyli Monster Trail w październikowy half-term

Osiem ogromnych potworów zaatakowało miasto, a to wszystko, aby umilić nadchodzące październikowe ferie, czy koronawirus zepsuje dobrą zabawę?

October half-term, bo tak nazywają się ferie jesienne, które zazwyczaj przypadają na drugą połowę października. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa stoją one jednak pod dużym znakiem zapytania.

Minister zdrowia Matt Hancock, nie wykluczył wprowadzenia tak zwanego ‘circuit breakera’ właśnie w trakcie ferii w październiku. Circuit breaker, czyli po Polsku "bezpiecznik" to idea krótkiej kilkutygodniowej ścisłej kwarantanny. Ma ona na celu mocno ograniczyć szybko wzrastającą ilość zarażonych.

Mimo iż, jesienne ferie stoją pod znakiem zapytania, Urząd miasta w Coventry zorganizował Monster Trail. Ogromne dmuchane potwory już pojawiły się na charakterystycznych budynkach w centrum miasta. Rodziny z dziećmi zachęcane są do wcielenia się w rolę Monster Detektywów. Zadaniem detektywów będzie odnalezienie wszystkich potworów, nadanie im imienia i jeśli pozwoli na to odwaga zrobienie sobie z nimi zdjęcia.

Wydarzenie to jest darmowe, ma ono na celu otwarcie i ponowne odkrycie centrum miasta dla rodzin z dziećmi, wpisuje się ono także w klimat nadchodzącego Halloween.

Same potwory zostały zaprojektowane przez artystów Filthy Lukera oraz Pedro Estrellasa. 

Monster Trail będzie ciekawą propozycją na oderwanie się od kwarantanny,  przejściem się ulicami miasta, które z dnia na dzień zmieniają swoje oblicze w przygotowaniach do nadchodzących obchodów miasta kultury w 2021 roku.

Potwory już są w Coventry pozostaną one w mieście do 31 października, sam Monster trail rozpocznie się 24 października.

Organizatorzy zwracają uwagę na przestrzeganie reguł dystansu społecznego w trakcie wydarzenia. 

Mapkę wydarzenia można ściągnąć pod linkiem https://www.coventry.gov.uk/download/downloads/id/34275/monsters_map.pdfComments

krzysiek To nie "koronawirus" zepsuje zabawe, tylko takie pismaki jak wy. Cale szambo-media wziete do kupy.
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... showing 1 of 1 load more comments

More news

Recommended

More in topic rozrywka

Most viewed news