Sep 2, 2019 633
Reported by newsroom

Policja ochrania Ikeę - przed dziećmi bawiącymi się w chowanego

Około 3000 nastolatków, umówiło się na zabawę w chowanego w... Ikei.

Nie jest to co prawda news z naszego miasta, ale rzecz działa się na wyspach, a dokładniej w sąsiadującej Szkocji.

Wszystko zaczęło się od zorganizowania gry w chowanego na Facebook, miejscem tej zabawy miał być jeden ze sklepów Ikea w Glasgow, a dokładniej sklep w centrum handlowym Braehead.

Na początku zarząd sklepu nie przejmował się zbytnio tym wydarzeniem jednak kiedy ilość chętnych zaczęła przekraczać kilkaset osób powiadomiono o tym policję i poproszono o pomoc.

W dzień wydarzenia chętnych było już około 3000 osób głownie nastolatków, mimo ochrony policji części udało się przedostać, a następnie schować w sklepie w miejscach takich jak lodówki, szafy, czy łóżka.

Duża część zrezygnowała na widok policjantów lub została przez nich zawrócona. Na szczęście nie potrzebna była duża akcja policyjna i do opanowania sytuacji wystarczyło pięciu policjantów.

Tego typu gry i zabawy są coraz popularniejsze w mediach społecznościowych głównie na Facebook.

Rzecznik prasowy Ikei, oznajmił, że mimo iż nie ma nic przeciwko zabawie to niestety ze względu na bezpieczeństwo gry są zabronione w sklepach Ikei.

Możliwość organizacji wydarzeń oraz dodawania się w do nich w mediach społecznościowych, od czasu do czasu owocuje dość dużymi problemami. Najbardziej znane są przypadki organizowania domówek, na które przychodziło po kilka, a nawet kilkanaście tysięcy osób.

Hitem tego roku na pewno jest wydarzenie, które dopiero ma mieć miejsce, a już postawiło na nogi dość dużą ilość osób w Stanach, a mianowicie plan szturmu na Strefę 51, w celu zobaczenia obcych... do wydarzenia zapisało się już ponad dwa miliony osób! Szturm planowany jest na 20 września, czyli za niecałe 18 dni. Oczywiście władze przestrzegły potencjalnych uczestników przed próbą szturmu, a organizator był przesłuchiwany to wydarzenie w dalszym ciągu jest aktualne i nie wiadomo jaki będzie jego efekt.

Comments

mipo2102 artykul zostal opublikowany 2 wrzesnia. 
''' Szturm planowany jest na 20 sierpnia, czyli za niecałe 18 dni.'' 
Pres Enter to save or Esc to cancel
newsroom Dzięki wielkie już zostało poprawione, szturm oczywiście 20 września... tak to jest pułapka sep/September i sierpień  bardzo często się myli zwłaszcza, że jeszcze oba miesiące są obok siebie.
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... showing 2 of 2 load more comments

Recommended

More in topic rozrywka