Sep 30, 2020 816
Reported by newsroom

Hotel, w którym mieszkają azylanci nie przyjmuje gości

Hotel Britannia Coventry Hill nie bukuje pokoi dla gości.

Britannia Coventry Hill to hotel w Coventry, o którym stało się głośno kilka tygodni temu ze względu na protest prawicowej grupy Britain First, po tym jak okazało się, że w hotelu zakwaterowani są imigranci ubiegający się o azyl w UK.

Obecnie hotel ten zamknął swój główny parking oraz przestał bukować pokoje dla gości.

Na stronie hotelu bez względu na to jakie opcje się wybierze w wyszukiwarce pokoi, zawsze pisze, że nie ma dostępnych pokoi.

Hotel Britannia Coventry Hill, który znajduje się na Rye Hill, Allesley, został wybrany na miejsce dla azylantów przez Serco, które współpracuje na tym polu z Home Office.

Pod koniec miesiąca sierpnia pod hotelem pojawiła się prawicowa grupa Britain First, która protestowała przeciwko zakwaterowaniu tam imigrantów ubiegających się o azyl. Podczas protestów doszło do ataku na jedną osobę.

Syryjski mężczyzna, który mieszka w tym hotelu powiedział, że hotel przestał przyjmować gości właśnie po tym ataku. Grupa Britannia, która jest właścicielem tego hotelu nie potwierdziła tej informacji.

Mężczyzna także przebywa w tym hotelu ze względu na toczące się postępowanie w sprawie azylu. Jak mówi warunki w samym hotelu są bardzo dobre jednak brakuje mu możliwości podjęcia pracy, a kilka funtów zapomogi jakie dostaje na dzień nie są wystarczające do życia.

Pytany o nowe osoby odpowiedział, że w środę 23 września do hotelu przyjechała Irańska rodzina.

Inny mężczyzna identyfikujący się jak Dixon powiedział wcześniej, że warunki w hotelu są dalekie od jakichkolwiek luksusów i przypominają bardziej więzienie. Wypowiedzi tej udzielił w trakcie kontr-protestów jakie miały miejsce po protestach zorganizowanych przez Britain First.

W protestach anty-rasistowskich na początku tego miesiąca uczestniczyło około 70 osób, odbyły się one na Broadgate Square i były one organizowane przez lokalną grupę Stand up to Racism.

Britannia Coventry Hill to nie jedyny hotel w Coventry, który udziela zakwaterowania azylantom. Drugi taki hotel w mieście to Royal Court, poza tym jak niedawno poinformował urząd miasta w Coventry część azylantów z Birmingham została przeniesiona do prywatnych domów w mieście w ramach współpracy organizacji Serco z lokalnymi landlordami. 

Sprawa nielegalnych imigrantów przybywających do UK w pontonach, lub na ciężarówkach jest jednym z głównych tematów polityczno-społecznych w kraju.


Comments

korzonka222 W Royal Court nie ma zadnych "azylantow"
Pres Enter to save or Esc to cancel
newsroom Wygląda na to, że masz rację! Royal Court jest/był wytypowany jako jeden z hoteli dla ubiegających się o azyl jednak na razie Urzędowi miasta udaje się ich przybycie blokować. Wielkie dzięki za informację! Pozdrawiamy
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... showing 2 of 2 load more comments

More news

Recommended

More in topic mieszkanie

Most viewed news