May 25, 2015 5394
Reported by amberladys

Nowe zasady wyprowadzania psów

Jeśli jesteś właścicielem czworonoga – musisz zacząć uważać gdzie spuszczać go ze smyczy.

Coventry City Council wprowadzi nowe zasady dotyczące wyprowadzania psów. Już niedługo psiaki coraz częściej będą musiały chodzić na smyczy, a do niektórych miejsc dostaną zakaz wstępu. Czy to dobrze, czy to źle? Oceńcie sami.

Zmiany mają wejść w życie od 15 czerwca bieżącego roku. Są wynikiem z jednej strony ankiety internetowej, którą podpisało aż 4000 mieszkańców jak i uprawnień władz miasta, które od 2013 mogą ustanawiać tego typu przepisy.

Jakie więc będą to zmiany? Przede wszystkim w niektórych miejscach – takich jak części parków czy otwarte przestrzenie – psy będą musiały chodzić na smyczy. Szczególnie zwrócono uwagę na parki z boiskami sportowymi – w czasie rozgrywanych meczów psy będą musiały pozostać na smyczy. Dodatkowo dostały one całkowity zakaz wejścia na place zabaw. Co więcej – od 15 czerwca zostanie ustalona liczba zwierząt, które może wyprowadzać jedna osoba na raz. Dotyczyć ma to także profesjonalnych wyprowadzaczy psów.

Coventry City Council starało się wypracować kompromis między posiadaczami psów a innymi mieszkańcami. Nie nam go oceniać, aczkolwiek zmiany są zasadne i zagwarantują bezpieczeństwo zarówno zwierzakom jak i ludziom. Jak będzie wygladać realizacja zasad? O tym przekonamy się już za miesiąc.

Coventry City Council
Photo credit: Jelly Dude / Foter / CC BY

Comments

yummy_mummy Bo w tym kraju jest tyle parkow i wolnej przestrzeni,ze za chwile psa bedzie mozna wyprowadzic az do ogrodu i spowrotem.
Pres Enter to save or Esc to cancel
nanananiunia Nowe zasady dotycza rowniez trzymania psow na smyczy nie dluzszej niz 2 metry w poblizu ulicy- koniec z rozwijanymi smyczami! Nie oszukujmy sie- na rozwijanej smyczy nie mamy prawie zadnej kontroli nad psem.
Dobrze, trzeba isc na kompromisy- niestety nie mozna dogodzic kazdemu. Dla mnie jedynym problemem bedzie to, ze jak bede szla na plac zabaw z dzieckiem to pies bedzie musial zostac w domu...
Pres Enter to save or Esc to cancel
yummy_mummy Nie wiem, my uzywamy dobrej smyczy rozwijanej , ktora blokujemy w poblizu ulicy,a w parku pozwalamy psu na swobode na taka odleglosc, aby nikomu nie przeszkadzal, wiec nie uwazam, abysmy nie kontrolowali psa na rozwijanej smyczy.
Pres Enter to save or Esc to cancel
nanananiunia No i to jest prawidlowe podejscie :)
Mi chodzi o sytuacje kiedy idzie wlasciciel chodnikiem, a pies 10 metrow przed nim. W razie gdyby psiak zauwazyl np innego zwierzaka po drugiej stronie ulicy to jest duze ryzyko, ze pupil wpadnie pod kola samochodu.
Nowe przepisy odnoscie dlugosci smyczy dotycza jedynie poblizu ulic
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... showing 4 of 4 load more comments

More news

Recommended

More in topic hobby

Most viewed news