Aug 23, 2019 639
Reported by newsroom

Plany zagospodarowania budynku po byłym sklepie BHS w centrum Coventry

Budynek od 2016 roku po bankructwie BHS pozostawał opuszczony, wygląda, że ma się to zmienić.

Mowa o budynku w miejscu, które pewnie każdy, kto był w centrum miasta. Znajduje się on zaraz przy skrzyżowaniu Upper Precinct oraz Smithford, czyli przy samej fontannie. Jest to budynek zlikwidowanego sklepu zaraz obok The Carphone Warehouse.

Od 2016 roku po bankructwie British Home Stores budynek niestety pozostaje opuszczony, podobnie jak znajdujący się na rogu po drugiej stronie były sklep Phones4You. Niestety obecnie wejścia do obu budynków służą jako tymczasowe legowiska dla bezdomnych.

Niestety wcześniejsze plany zagospodarowania budynku nie przyniosły realnych efektów.

W zeszłym miesiącu, ujawniono, że wynajęciem miejsc w budynku zainteresowane są trzy duże podmioty. Są to sieć sklepów Matalan oraz B&M Bargains, a także bank Coventry Building Society.

W ostatnich tygodniach przy wejściach do sklepu pojawiły się barierki oraz można zobaczyć trwające w budynku prace remontowe.

Plany modernizacji budynku zakładają zagospodarowanie jego części go na usługi finansowe oraz gastronomiczne. Co ciekawe na wygenerowanych komputerowo propozycjach nowego wyglądu budynku widać loga sklepów Matalan oraz B&M Bargains, trzecia część nie posiada jeszcze loga.

Rzecznik prasowy B&M informuje, że otwierają oni około 50 sklepów każdego roku w różnych miejscach jednak losy tego miejsca nie są mu znane. Natomiast kierownik Coventry Building Society poinformował, że miejsce w tym budynku jest dla niego bardzo dobrą lokalizacją na odnowienie i odświeżenie marki Coventry Building Society.

Jeśli rzeczywiście to miejsce zostanie wypełnione nowymi sklepami to jest to dobra wiadomość dla centrum miasta, które po serii bankructw dużych sieci handlowych pozostawało częściowo opuszczone.

Comments

kaczor to nic nie zmieni jak nie ogarną tych śmier-bezdomnych w centrum co śpią pod każdym sklepem to nikt tam nawet nie pomyśli iść
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... showing 1 of 1 load more comments

Recommended

More in topic biznes