Nov 30, 2019 809
Reported by newsroom

Kocia kawiarnia w Coventry i petycja przeciwko niej

Jeszcze nie została otwarta, a już wzbudza kontrowersje, czyli kafejka dla kotów w Coventry.

The Cat Lounge, bo tak ma się nazywać powstająca kafejka, nie ma lekkiego startu, chociaż możliwe, że całe to zamieszanie wokół ich działalności wyjdzie im na dobre.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy The Cat Lounge zostanie oficjalnie otwarta. O samym powstaniu tego miejsca wiadomo tylko z dużego szyldu, który pojawił się nad pustą kwaterą na Market Way. Dodatkowo na drzwiach lokalu wisi instrukcja dla osób chcących ubiegać się o pracę w kafejce.

Sama kafejka znajduje się pod adresem 26 Market Way, czyli w tym samym miejscu co, Amber Caffe, która zbankrutowała w lecie tego (2019) roku.

Przez to, że rodzaj działalności wykonywanej w tym lokalu się nie zmienia, nie ma żadnych planów i informacji w urzędzie miasta dotyczących tego przedsięwzięcia.

Kafejki z kotami są popularne w UK, oferują one kontakt ze zwierzętami, które mogą bez ograniczeń (poza tymi związanymi z higieną) przemieszczać się po lokalu, dostarczając towarzystwa klientom, którzy piją kawę i delektują się ciastem. Koty bardzo często pochodzą ze schronisk.

Mimo popularności tego typu lokali część osób jest przeciwna. Powstała nawet petycja o zablokowanie otwarcia tego lokalu. Osoby sprzeciwiające się The Cat Lounge, a także jakiejkolwiek innej kawiarni z kotami, piszą, że nie jest to odpowiednie miejsce dla zwierząt i są przeciwni wykorzystywaniu zwierząt w celach zarabiania pieniędzy.

Comments

misshihi Każde miejsce, gdzie zwierzęta są zadbane, jest lepsze dla nich, niż schronisko czy bezdomność. A jeśli komuś to nie pasuje, to przecież nikt nie robi łapanki na klientów i siłą ich tam nie zaciąga. 
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... showing 1 of 1 load more comments

More news

Recommended

More in topic biznes

Most viewed news