Mar 3, 2020 573
Reported by newsroom

Aktywiści Greenpeace zaatakowali banki w całym kraju, także w Coventry, Nuneaton i Birmingham

Ponad 100 placówek w całym kraju zostało zablokowane w zorganizowanym ataku.

Do tego ataku doszło wczoraj 2 marca, główną ofiarą padł Barclays i placówki tego banku.

Aktywiści Greenpeace zaatakowali w ramach protestu klimatycznego, powodem tego ataku jest wspieranie przez Barclays firm, wydobywających paliwa kopalne.

Atak polegał na zablokowaniu drzwi do placówek banku poprzez zaklejenie ich klejem oraz wkładaniem do nich igieł/gwoździ. Spowodowało to brak możliwości pracownikom wejścia do placówek, przez co bank nie funkcjonował.

W Coventry zaatakowana została placówka na High Street, ani obsługa, ani klienci nie mogli się dostać do banku, tak samo stało się z oddziałem tego banku na Market Place w Nuneaton. Ofiarą padły także pobliskie oddziały w Birmingham oraz Hinckley.

Z tego powodu przed oddziałami tego banku powstały duże kolejki.

Greenpeace uznaje Barclays za jednego z największych fundatorów wydobycia paliw kopalnych spośród Europejskich banków. Aktywiści oczekują zaniechania przez Barclays wydawania wielu miliardów dolarów na paliwa kopalne i użycia tych pieniędzy w celu wsparcia energetyki odnawialnej.

Greenpeace poinformowało, że wczesnych godzinach porannych, aktywiści zaatakowali oddziały Barclays między innymi w Birmingham, Coventry, Leicester, Nuneaton oraz Hinckley. Atak polegał na zablokowaniu wejścia do placówek obsłudze, a także na wywieszeniu na drzwiach i witrynach banku bannerów ze sloganami "Barclays Climate Criminals, Stop Funding Fossil Fuels and Stop Funding the Climate Emergency" - co w wolnym tłumaczeniu brzmi - "Klimatyczni Kryminaliści z Barclays, Stop Fundowaniu Paliw Kopalnych, Stop Fundowaniu Kryzysu Klimatycznego.

(Photo: Tim Morozzo/Greenpeace)Comments

piotrek019 Wyłapanych w dyby i zrobić atrakcje dla mieszkańców. 
Pres Enter to save or Esc to cancel
kaik Shame, shame, shame... oni chyba nie zostali wyłapani, nawet nie wiem do końca, ale chyba się jakoś specjalnie nie ukrywali z tym... bo tam były całe "sceny" gdzie poza tym, że zablokowali drzwi to jeszcze agitowali...
Dyby to jest interesujące rozwiązanie... tak ogólnie jako wymiar kary... one mogłyby ożywić centra miast, można by sobie robić selfie... z tymi w dybach... albo z tym poza dybami :D
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... showing 2 of 2 load more comments

More news

Recommended

More in topic biznes

Most viewed news