Nadgodziny

Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie nadgodzin,a mianowicie, w umowie mam 39,5 godzin tygodniowo ale przełożeni zmuszają ludzi by zostawali dłużej a gdy się nie zostaje to krzyczą i zastraszają,, czy jest to prawne skoro ja nie chce pracować nadgodzin
Szwierzak Podpisując umowę o pracę, pracodawcy czasami podsuwają do podpisu papier w którym wyrażasz zgodę na pracę w nadwymiarowym wymiarze godzin. Czy podpisałeś ten papier? Ja na przykład musiałem taki papier podpisać, bo mój pracodawca wymaga minimum 52 godzin pracy tygodniowo. Gdybym tego papieru nie podpisał- nie podpisaliby ze mną konktraktu. Ten papier zezwala im podnieść twoją liczbę godzin pracy do sumy określonej w papierze lub określonej prawem pracy. W moim przypadku jest to 60 godzin (mimo, że tak naprawdę wymagają około 52 to zawsze mają te 8 extra). Jeśli nie podpisałeś tego papieru, to nikt do niczego zmusić cię nie może. Oto co ja bym zrobił gdyby taka sytuacja jak opisałeś przydażyła się mi: wyciągnął bym przed siebie ręke i powiedział osobie, która próbuje wywrzeć na mnie presję: "talk to the hand. I signed contract to work 8 hours, I will work 8 hours and if you have problem with that- talk with your supervisor. Im going home and im ready to discuus that in from of Employment Tribunal". Możesz sobie pomyśleć- o jaki kozak w internecie. Nie- nie kozaczę tu. To jest dosłowny cytat z mojego życia, bo mam szczęście być kierowcą ciężarowki i jak stracę pracę, to podnoszę telefon i w ciągu 20 sekund mam nową pracę :D A jak ktoś podniósłby na mnie głos- zapytałbym kto jest line manager tej osoby i złożyłbym oficjalną skargę na tą osobę. Nie jestem niewolnikiem- nikt na mnie bezkarnie nie będzie krzyczał. Darzę współpracowników szacunkiem i spodziewam się tego samego w zamian.
2022-12-01 08:06:32
Pres Enter to save or Esc to cancel