Studia w Coventry

Hej :D Od września planuję rozpocząć studia na kierunku Media and Communications na Uniwersytecie w Coventry. Jest tutaj może ktoś, kto studiuje ten kierunek albo wie co nieco o nim i chciałby się podzielić swoją opinią? ;) Ciekawi mnie także jaki jest poziom nauczania na uczelni, jaka panuje atmosfera. . . czy ogólnie rzecz ujmując co myślicie o Uniwersytecie w Coventry?
Pozdrawiam serdecznie :D
bestb Ja ukończyłem Cov Uni kilka lat temu - inny kierunek
Ale generalnie jest spoko, ludzie z całego świata, wykładowcy mili i pomocni... nie ma Pan/Pani wszyscy sobie mówią po imieniu.
2016-01-21 17:33:49
Pres Enter to save or Esc to cancel
olaa W Polsce uczelnie stawiają na mase teorii, która jest wtłaczana ludziom do głów i potem z tym zasobem wiedzy trzeba samemu sobie poradzić na rynku pracy. Słyszałam, że studia w UK (ale nie tylko tam bo na większości zagranicznych uczelni) to przede wszystkim zajęcia praktyczne. Jak jest z tym na tej uczelni? Czy to prawda co się mówią o praktycznym przygotowaniu studentów do pracy?
2016-01-21 17:53:06
Pres Enter to save or Esc to cancel
pamka
Quote
...nie ma Pan/Pani wszyscy sobie mówią po imieniu.

Trudno, żeby było Pan/Pani w języku, w którym te zaimki nie występują.
2016-01-21 22:50:49
Pres Enter to save or Esc to cancel
bestb MRS and SIR często słychać tego typu zwrot od młodych ludzi.
2016-01-21 22:56:09
Pres Enter to save or Esc to cancel
pamka
bestb
MRS and SIR często słychać tego typu zwrot od młodych ludzi.

Tak, ale to nie zaimki osobowe.
2016-01-21 23:16:34
Pres Enter to save or Esc to cancel
kamila86pl Czesc,

Skonczylam studia na Cov Uni ponad 2 lata temu. Jesli 'planujesz' studiowac od wrzesnia to aplikacja musi byc zlozona do stycznia - tak bylo 'za moich czasow' :) Godzin nauczania jest na pewno mniej niz w Polsce. Podstawa oceny sa prace pisemne - na moim kierunku nie bylo zadnych ustnych egzaminow. Ponad to jesli dany kierunek ma praktyki - w moim przypadku prowadzenie lekcji, to sa one oceniane. Zaliczenie bylo chyba od 45% wiec jest to mniej niz w Polsce. Wykladowcy sa mili i pomocni nastawieni na twoj sukces a nie porazke. Bardzo milo wspominam te 3 lata wiec Polecam :)
2016-01-22 09:26:13
Pres Enter to save or Esc to cancel
bestb
pamka
bestb
MRS and SIR często słychać tego typu zwrot od młodych ludzi.

Tak, ale to nie zaimki osobowe.

A jakie to ma znaczenie ? odnoszę wrażenie ze szukasz dziury w całym, każdy załapał co miałem na myśli... oprócz Ciebie.



Edytowany przez bestb o 22-01-2016 - 12:48.
2016-01-22 12:47:08
Pres Enter to save or Esc to cancel
pamka bestb, nie szukam dziury w całym, chodzi tylko o to, że jeśli zdecydowałaś się używać jakichś pojęć, powinnaś to robić poprawnie, zwłaszcza, jeśli skończyłaś tu studia, jak piszesz. W angielskim nie ma zaimków osobowych honoryfikatywnych pan i pani, istnieje tylko you, a słowa takie jak sir, mrs, itp. są to tytuły, czyli coś innego niż zaimki, więc siłą rzeczy ludzie tu nie zwracają się do siebie per pan, pani, bo tych zaimków po prostu nie ma. Kiedy ktoś się do ciebie zwraca, nie wiesz w sumie czy mówi do ciebie na pani czy na ty, prawda? I o to mi chodziło. Chyba jest to jasne, prawda? Tak się składa, że mój chłopak też ukończył tu studia i do wykładowców mówi się tutaj na ty, po imieniu, a jak mówisz do kogoś po imieniu, to tym samym nie mówisz do niego sir, więc nie opowiadaj bzdur. Też mam wrażenie, że wszyscy oprócz ciebie załapali.
2016-01-22 13:46:43
Pres Enter to save or Esc to cancel
tomek89 Ciiiiii. Nie sprzeczajcie się o o bzdury. Temat jest ciekawy i chciałbym poczytać jakie kierunki skończyliście i jak wyglądają zajęcia teoretyczne i praktyczne. Jako osoba z boku waszej sprzeczki pozwolę sobie wydać werdykt :P

bestb jest oczarowana miłą atmosferą w szkole i w Anglii. Można odnieść wrażenie, że ludzie są bardziej przyjaźni, bo nie mówimy do siebie na ulicy Sir i Madame. Wszyscy zrozumieli o co chodzi :)

ale

pamka podeszła do tego merytorycznie i ma rację, bo Pan i Pani kiedy się do kogoś zwracamy to nie to samo co Mrs, bla bla bla.

Szkoda czasu, już was pogodziłem. Obie macie słuszność :P

Teraz dzielcie się wrażeniami ze studiów, bo jestem zainteresowany. Co trzeba jeszcze żeby rozpocząć studia? Trzeba iść zrobić GCSE? czy polska matura jest ok?
2016-01-22 14:44:26
Pres Enter to save or Esc to cancel
olaa W moim przypadku jak składałam papiery to w wymogach było napisane, że jeśli chodzi o angielski to jest brany wynik z matury rozszerzonej min. 75% albo IELTS na poziomie m.in. 6.0. Do tego jeszcze dwa rozszerzenia na m.in. 60%. Tak jest na kierunkach związanych z mediami, jak jest na innych tego nie wiem :)
2016-01-22 15:04:30
Pres Enter to save or Esc to cancel
mar Hej, Ja wlasnie zaczynam studia w trybie part-time, w polowie Listopada bylam na dniu otwartym na uczelni, podanie zlozylam tydzien przed swietami a zajecia zaczelam w tym tygodniu:)Wiec decyzja uczelni bardzo szybka. Dyrektor kursu po rozmowie ze mna nie wymagal papieru na angielski, ale mimo to po konsultacji z biurem rekrutacji zrobilam na szybko test IELTS, w razie gdyby ktos mial sie doczepic(przezorny zawsze ubezpieczony :)) Ogolnie sam process rekrutacji bardzo szybki,wszystko wypelnia sie samemu online, zdziwil mnie tylko wymog przedstawienia 2 referencji: 1 akademickiej i 1 z pracy, lub obydwu akademickich- zwykly list z pieczatka wystarczy. Dodam ze jako mam juz jeden dyplom mgr z Polski, przepisali mi 2 na 8 przedmiotow, wiec nie bede musiala na nie chodzic bo kierunek powiazany. I sam wykladowca z CU mi to zaproponowal, nie mialam pojecia o takiej mozliwosci. Co do kursow, po 1 tygodniu jestem optymistycznie nastawiona, jak bedzie- zobaczymy z czasem.
2016-01-22 15:57:17
Pres Enter to save or Esc to cancel
bestb
pamka...Tak się składa, że mój chłopak też ukończył tu studia...[/quote

no i wszystko jasne.

Tak się składa, ze często słyszałem jak studenci zwracali sie SIR oraz MRS do wykładowców, no ale skąd Ty to możesz wiedzieć skoro nie Ty, a Twój chłopak ukończył studia, p

no i wszystko jasne.

Tak się składa, ze często słyszałem jak studenci zwracali sie SIR oraz MRS do wykładowców, no ale skąd Ty to możesz wiedzieć skoro nie Ty, a Twój chłopak ukończył studia, prawda ?
2016-01-22 19:14:47
Pres Enter to save or Esc to cancel
bestb W myśl Twojego stwierdzenia nie oderwałem się od pługa ponieważ pochodzę z dużego miasta, ale jak widać każdy sadzi sam po sobie... Twoje ostatnie zdanie pokazuje twój poziom, w szczególności na publicznym forum.

Do Tomek89
Zajęcia miałem w 1 roku 4 dni w tyg. w tym 1 cały dzień laboratoria, które są dobrze wyposażone
w 2 i 3 wykłady bardziej sprecyzowane tematycznie, laboratoria 2 dni

Dokumenty składałem bezpośrednio na Coventry Uni. (polska matura), dodatkowo napisałem list motywacyjny dlaczego ta uczelnia i ten kierunek... musiałem jeszcze napisać egzamin z Angielskiego na uniwerku, po otrzymaniu rezultatu zostałem automatycznie przyjęty.

Kierunki i wszelkie informacje sa na stronie uniwerku, dodam ze w inżynierii pierwsze roczniki maja wspólne wykłady, masz czas na zmianę kursu jesli jest z tej samej "rodziny" w moim przypadku inżynieria IT.
Później tylko dotrwać do końca i zdobyć dyplom, czego wszystkim życzę bo warto.
2016-01-22 20:21:21
Pres Enter to save or Esc to cancel