Ewakuacja ośmiu domów i zatrzymanie mężczyzny na mocy Explosives Act
08:04 25/04/18 • 1719
Wczoraj na przedmieściach Coventry ewakuowano osiem domów i zatrzymano mężczyznę. Specjalny zespół bada sprawę.
Wczoraj rano na przedmieściach Coventry podczas nalotu policji na dom 20-letniego mężczyzny znaleziono podejrzany materiał. Do akcji wezwany został wojskowy zespół zajmujący się usuwaniem bomb. 20-latka zatrzymano na mocy Explosives Act.

Do incydentu doszło na Brookside Avenue, gdzie policjanci podczas prowadzonej akcji w jednym z domów natknęli się na podejrzane materiały. Na miejsce wezwano specjalny zespół wojskowy, zapobiegawczo ewakuowano także osiem domów i zamknięto drogę. Specjaliści wieczorem dokonali kontrolowanej likwidacji podejrzanych materiałów, skutkiem czego był mały pożar.

Sprawę bada specjalny zespół. Policja zapewnia, że ma "otwarty umysł" w sprawie incydentu.

Photo: West Midlands Police

Komentarze

 • UPDATE:

  Dzisiaj nastąpił ciąg dalszy wydarzeń.

  Część rodzin ewakuowanych wczoraj z Brookside Avenue dzisiaj znowu musiała opuścić swój dom, tym razem policja radziła im zabrać wszystkie ważne przedmioty — nie wiadomo kiedy będą mogli oni wrócić do swoich domów.

  Policja nie potwierdziła ile domów ewakuowano. Nie wiadomo także, jak długo mieszkańcy będą musieli przebywać w tymczasowych lokalach.

  Aresztowany 20-latek nadal znajduje się w areszcie policyjnym.
 • UPDATE:

  Wczoraj policja pozwoliła wszystkim rodzinom, które wyraziły takie życzenie wrócić do swoich domów na noc.

  Na miejscu w dalszym ciągu ustawiony jest kordon bezpieczeństwa, jednak jego obszar został pomniejszony.

  Aresztowany dwudziestolatek został zwolniony z aresztu za kaucją. Na czas trwania śledztwa musi on jednak żyć i spać pod określonym adresem. Obowiązuje go także godzina policyjna.

  Część z reporterów podaje, że dokonany przez policję kontrolowany pożar w pobliżu domu 20-latka był jedynie policyjnym manewrem, którego celem było odciągnięcie kamer i dziennikarzy od posiadłości, z której w tym czasie policjanci wyprowadzili kozę. Polica zaprzecza takim doniesieniom. W żadnym policyjnym oświadczeniu nie ma mowy o kozie.
 • UPDATE:  Aresztowany dwudziestolatek został oskarżony o przestępstwo terrorystyczne, w tym posiadanie notatek dotyczących materiałów wybuchowych, które mogłyby być przydatne dla osoby chcącej popełnić lub przygotować akt terrorystyczny. Mężczyzna został oskarżony o dwa przestępstwa na podstawie ustawy o materiałach wybuchowych (Explosives Act) i prawa do posiadania broni ogłuszającej.