Coventry Beer Festival 2018
11:02 15/02/18 • 2177
W mieście po raz kolejny odbędzie się Coventry Beer Festival, podczas którego miłośnicy piwa (i nie tylko) będą mogli odkryć nowe smaki i marki piwne.
Coventry Beer Festival 2018 organizuje Coventry & District, lokalny odział Campaign for Real Ale (CAMRA). Festiwal odbędzie się w tym roku 2 i 3 marca w Coventry Rugby Club, the Butts Arena, w Spon End. Tegoroczna edycja festiwalu została przeniesiona na marzec (zazwyczaj organizowany był on w kwietniu), ze względu na odbywające się w kwietniu na Uniwersytecie Warwick doroczne walne zgromadzenie akcjonariuszy CAMRA i Members’ Weekend.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu będzie można skosztować aż 75 rodzajów prawdziwego piwa typu ale. Wszystkie dostępne do kupienia na festynie piwa beczkowe tworzone będą z naturalnych składników, bez sztucznych dodatków. Co ciekawe, pojawią się także piwa wegańskie.

Twisted Barrel znany browar z Coventry dostarczy na festiwal cztery produkty ze swojej kolekcji, nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących tego, które piwa trafią na festyn, wiemy jedynie, że będzie wśród nich lager. Na festynie dostępną będą także piwa innych lokalnych browarów w tym Dhillon’s, Byatt’s i Churchend. Jeżeli chodzi o dalsze regiony UK, będziemy mogli zasmakować w piwach z Peterborough, Leicester, North East, okolic Edinburgh, South West, Kent, Surrey i Sussex.

W ramach festiwalu, na tyłach lokalnych pubów pojawią się nowe browary, niektóre z nich będą nano-browarami. Jest to pierwsza taka inicjatywa organizowana w Coventry, w ramach której oferowanych będzie szereg różnych rodzajów piwa od cynamonowego stouta poprzez piwa typu saison i mocnych piw typu IPA aż do piw o smaku łagodnej wiśni.

Co więcej, podczas dwudniowej imprezy nie zabraknie cydrów, gruszeczników (ang. perry) i innych win owocowych.

Godziny otwarcia festynu: 12:00-16:00 i 18:00-23:00 w piątek oraz w niedzielę od 12:00 do 23:00.

Festiwal co roku wspiera inną lokalną działalność charytatywną, w tym roku jest to Coventry Cyrenians, której celem jest wsparcie osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością w mieście.

Komentarze

 • Polecam Wszystkim miłośnikom piwa!!! Byłem niestety tylko raz i na prawdę warto. Nie byłem miłośnikiem angielskiego piwa "ale", ale po tym festiwalu zastalem. Polecam!!!

  Pozdrawiam

  WIDZEWEK!!!
 • google translate troszke kuleje z tymi tyłami loklnych pubów. A festiwal polecam, bedziemy jak co roku

 • tu w pierwotnej wersji: This year's festival will feature 75 real ales with a key cask stand appearing for the first time. All the draught beers for sale will be made from natural ingredients with no artificial additives and some will be vegan-friendly. Coventry brewers Twisted Barrel will be supplying four beers from their portfolio, exact details are not available yet but there will be a lager style among them. They, along with other local breweries Dhillons, Byatts and Church End, will be featured in the stillage and, as well as beers from Peterborough and Leicester, there will be many beers from the North East, the Edinburgh area, the South West, Kent, Surrey and Sussex. Many tiny and/or new breweries, some being nano-breweries (i.e. very small breweries!) set up at the back of pubs, will be available for the first time in Coventry and a huge range of different styles will be on offer, ranging from cinnamon stouts to saisons and strong IPAs to cherry mild. A variety of farmhouse ciders, perries, and fruit wines will be available.

 • Hej maupa :)

  Z ciekawości wstawiłem do translatora i wygląda to tak:  Tegoroczny festiwal będzie składał się z 75 prawdziwych piw z kluczowym stoiskiem beczek po raz pierwszy. Wszystkie piwa do sprzedaży na sprzedaż będą wytwarzane z naturalnych składników bez sztucznych dodatków, a niektóre będą przyjazne dla wegan. Browary Coventry Twisted Barrel będą dostarczać cztery piwa z ich portfela, dokładne szczegóły nie są jeszcze dostępne, ale będzie między nimi lager. Oni, wraz z innymi lokalnymi browarami Dhillons, Byatts i Church End, pojawią się w wywarze i, podobnie jak piwa z Peterborough i Leicester, będzie wiele piw z północnego wschodu, rejonu Edynburga, South West, Kent , Surrey i Sussex. Wiele malutkich i / lub nowych browarów, niektóre z nich to nano-browary (czyli bardzo małe browary!) Ustawione na tyłach pubów, będą dostępne po raz pierwszy w Coventry, a szeroki asortyment różnych stylów będzie oferowany, począwszy od od cynamonowych stoutów do saisons i silnych IPA do wiśni łagodnych. Dostępnych będzie wiele cydr z gospodarstw domowych, wino z gruszek oraz wina owocowe.  Powiedział bym, że nazwe jeszcze mu się udało ogarnąć (chodzi o Church End) z resztą już troszkę ciężej :) powiedział bym, że nie ma porównania do newsów tłumaczonych przez człowieka. Wiga tłumaczy newsy sama bez translatora i ja je dostaję do sprawdzenia codziennie i też czasem mi się zdaży jakiś błąd puścić online...  Co do samego faktu, że tekst newsa jest podobny do wersji angielskiej no to jest tłumaczenie nie ukrywamy tego.

  Też polecam festiwale piwa są super:)