Rząd planuje zmienić prawo drogowe — młodzi kierowcy mogą dostać zakaz jazdy nocą
09:02 09/02/18 • 1591
Nowe przepisy mogą oznaczać zakaz jazdy nocą dla świeżo upieczonych kierowców.
Nowy twór nazwany roboczo "graduated driving licence" może zostać wprowadzony do przepisów o ruchu drogowym w UK. Zmiany w prawie mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa przez wprowadzenie ograniczeń dla świeżo upieczonych kierowców. Podobne regulacje istnieją w Australii, Nowej Zelandii i Stanach Zjednoczonych. W krajach tych, osoby, które dopiero co zdały test na prawo jazdy, nie mogą prowadzić samochodu po zmroku oraz przewozić osób poniżej 25 roku życia, jeżeli nie są nadzorowani przez bardziej doświadczonego kierowcę.

Nowe regulacje mogą także wprowadzić ograniczenia na pojemność silnika samochodów, jakie prowadzić mogą młodzi kierowcy. Ma to na celu ukrócenie "chłopięcych wyścigów" na drogach. Po tym okresie próbnym może także zostać wprowadzony drugi, dodatkowy test na prawo jazdy.

Zmiana prawa drogowego ma poprawić bezpieczeństwo na drogach, ale przyczyni się także prawdopodobnie do zmniejszenia kosztów składki ubezpieczeniowej dla młodych kierowców.

Komentarze

  • Trochę bez sensu - jeżdżąc w nocy, kiedy jest mały ruch, mogliby się doszkolić, nie powodując takiego zagrożenia na drogach, jak w dzień. Natomiast ograniczenia co do pojemności silnika mają już więcej sensu.
  • w dobie silników 1.0 turbo 150 koni, to ograniczenie pojemnosci muszą zrobić do 0.7