W niedzielę był śnieg, na środę zapowiadają tropiki
10:01 22/01/18 • 1965
Przygotujcie się na iście śródziemnomorskie ocieplenie!
W Polsce znane jest powiedzenie „w marcu jak w garncu” i chociaż nie jesteśmy ani w Polskim klimacie, ani tym bardziej nie ma jeszcze marca, to wyrażenie to jak ulał pasuje do wyjątkowo kapryśnej ostatnio brytyjskiej pogody.

Meteorolodzy zapowiadają na wtorek i środę wyraźne ocieplenie. Słupki rtęci sięgnąć mają aż do 12 stopni Celsjusza. Będzie to skok o 10 stopni w porównaniu z temperaturą, jaka panowała w weekend. Co ciekawe, tak samo ciepło będzie w tym czasie w Atenach i na Wyspach Grecji. Niestety synoptycy zapowiadają także przelotne deszcze i zachmurzenie.

Tak szybka zmiana temperatur spowoduje na pewno szybkie topnienie śniegu, Environment Agency już wystosowała alarm powodziowy z ostrzeżeniami dla West Country, południowo-zachodniej części Midlands oraz East Anglia.

Zimniejsze, lecz także bardziej słoneczne warunki pogodowe zapowiadane są na koniec tygodnia.

Photo by diamond geezer on Foter.com / CC BY-NC-ND

Komentarze

 • 12 stopni to tropiki??? Ktoś tu przespał pewną lekcję w gimnazjum.... Średnia styczniowa dla Londynu to 4,9 , a wahania kilkustopniowe w górę lub dół to najzwyklejsza norma.
 • Hej, to jest troszkę "Licentia poetica", każdy chyba wie, że to nie są typowe tropiki 40+ itp... chodziło o dużą zmianę temperatury na plus w krótkim czasie tak naprawdę to róźnica pomiedzy 2C a 12C zwłaszcza w wilgotnym klimacie na wyspach jest dość znacząca, nie mówiąc o tym, że taka sama temperatura będzie w Grecji... inna sprawa jest taka, że jeśli się już czepiać to 4,9 powiedzmy 5 a 12 to nie jest wahanie klikustopniowe... Newsy dotyczące pogody są zazwyczaj nudne i staramy się je jakoś "ocieplić" Pozdrawiam
 • Szczerze mowiac nie odczulam, zeby dzisiaj byly tropiki... Mode jutro :)
 • wrote:
  5 a 12 to nie jest wahanie klikustopniowe...


  Mylisz się:

  kilka «zaimek oznaczający w sposób przybliżony liczbę większą niż 2 i mniejszą niż 10»
 • Hej amx

  wrote:
  Mylisz się:
  Hmm wygląda na to, że rzeczywiście się mylę... najgorsze jest to, że w trakcie pisania poprzedniego komentarza sprawdzałem to i było jakoś inaczej zdefiniowane w ogóle nie zakresem od 2-10, a jakąś relacją do podstawy czy coś takiego... nie wiem co ja wtedy wpisałem hmm (nie na pwn) no nic, oczywiście zwracam honor :)  Pozdrawiam