Whittle Arch: kierowcy wciąż otrzymują kary na przejeździe dla autobusów
11:01 21/01/18 • 1596
W ostatnich miesiącach miasto zamontowało trzy nowe oznakowania dla kierowców jednak dalej, tysiące osób wciąż dostaje mandaty za korzystanie z przejazdu dla autobusów w centrum miasta.
We wrześniu miasto umieściło dwa nowe znaki ostrzegające kierowców przed wjazdem na przejazd dla autobusów przy Whittle Arch na Hales Street. Nowe znaki pojawiły się na skutek orzeczenia, które stwierdziło, że dotychczasowe oznakowanie tego miejsca było „nieadekwatne".

Nowe oznakowanie szerokiego przejazdu miało być czytelniejsze dla kierowców i zmniejszyć skalę problemu. Dwa nowe znaki umieszczono na Hales Street — jeden przed starą remizą strażacką, drugi przed Millennium View. Jednak mimo tego w październiku średnio 149 kierowców dziennie otrzymało kary (penalty charge notices - PCNs) za przejazd w tym miejscu. W sumie w październiku miasto wystosowało 4 600 kar. W zeszłym roku miasto wystosowało 31 416 PCNs za przejazd w tym miejscu, co daje średnio 85 kar dziennie.

Trzeci dodatkowy znak ostrzegający przed monitoringiem na tym przejeździe został zainstalowany 9 listopada na Fairfax Street. O felernym przejeździe informuje kierowców już 11 znaków na wszystkich 3 dojazdach do Whittle Arch.

Prawdopodobnie na tym nie koniec. Radni po raz kolejny obiecali przyjrzeć się tej sprawie.

Photo: Google Maps

Komentarze

  • Proponuję udostępnić przejazd dla wszystkich a zakazać wjazdu autobusom.Że nikt tam jeszcze nie zginął to cud...