Nigel Farage: Może powinno odbyć się drugie referendum w sprawie Brexitu
19:01 12/01/18 • 1313
Nigel Farage przyznał, że być może nadszedł czas by po raz drugi przeprowadzić referendum w sprawie Brexitu. Celem głosowania ma być ukrócenie "buczenia" polityków, którzy nie zaakceptowali pierwszego głosowania.
Były lider Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa uważa, że wiodące osoby w polityce, które są przeciw Brexitowi "przenigdy" nie przestaną walczyć z wynikami pierwszego referendum, dlatego najlepszym sposobem by zakończyć ten temat jest zasięgnięcie po raz drugi opinii obywateli Wielkiej Brytanii.

Farage uważany jest za jednego z głównych architektów Brexitu i najbardziej widocznego krytyka osób takich jak były premier Tony Blair i Lord Adonis, którzy sugerują by wycofac się z opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

Dotychczas wszyscy zwolennicy Brexitu jednogłośnie odrzucali ideę powtórnego referendum, głosząc, że byłaby to zdrada "woli ludzi" jaka została wyrażona w 2016 roku. Jednak obecnie, kiedy Artykuł 50 zaczyna być wcielany w życie, a warunki wyjścia z UE stają się bardziej klarowne, część osób jest zdania, że opinia publiczna powinna mieć szansę jeszcze raz przemyśleć sprawę Brexitu i po raz kolejny wyrazić swoją opinię.

Farage tak argumentuje przeprowadzenie drugiego referendum: "Jeżeli doszłoby do drugiego referendum na temat członkowstwa w UE, zamknęłoby ono temat na pokolenia. Odsetek osób głosujących za wyjściem byłby znacznie większy i to skończyłoby spory."

Tony Blair niedawno apelował do liderów swojej partii i przywódcy Partii Pracy Jeremiego Corbyna by dać Brytyjczykom jeszcze jedną okazję do wypowiedzenia się w sprawie Brexitu. Pomysł wsparł Lord Adonis, a także Partia Zielonych i Liberalni Demokraci.

Z kolei rzecznik prasowy Theresy May powiedział, że nie będzie drugiego referendum.

Photo: Gage Skidmore

Komentarze

  • "PrzykrUcenie" "zasiĄgnięcie"... Jak się ma ambicje pisać po polsku dla Polaków na polskim forum, to może by tej ambicji starczyło również na naukę zasad ortograficznych, obowiązujących w ojczystym języku? Że o składni już nie wspomnę?
  • Cześć, misshihi, dzięki za info, błędy poprawiłam. Staram się pisać jak najlepiej, ale jak widać błędy się zdarzają.
  • wiga wrote:
    Cześć, misshihi, dzięki za info, błędy poprawiłam. Staram się pisać jak najlepiej, ale jak widać błędy się zdażają.


    Proponuję po prostu włączyć polski słownik, i nie będą się zdaRZały.
  • Podjęli dobra decyzję wychodząc z unii niemiecko-francuzkiej a drugie referendum to kpina z demokracji    Edytowany przez raf86 o 15-01-2018 - 00:41.