Wypadek na M1 - Polak oskarżony o śmierć 8 osób
14:08 28/08/17 • 4176
Osiem osób zginęło, a cztery trafiły do szpitala w wyniku zderzenia dwóch ciężarówek i busa, do którego doszło w sobotę rano na autostradzie M1 niedaleko miasta Newport Pagnell w Anglii. W związku z wypadkiem policja zatrzymała dwie osoby, w tym Polaka.
Do tragicznego wypadku doszło na autostradzie M1 niedaleko Newport Pagnell w Buckinghamshire we wczesnych godzinach porannych w sobotę. Thames Valley Police poinformowało, że w wypadku udział brały dwie ciężarówki i jeden minibus. Wszystkie pojazdy jechały w tym samym kierunku. W fatalnej kolizji zginęło osiem osób (sześciu mężczyn i dwie kobiety), które jechały minibusem. Cztery - w tym 5-letnia dziewczynka - zostały ciężko ranne i walczą o życie w szpitalu.

Według wstępnych ustaleń policji wszyscy, którzy zginęli w wypadku, podróżowali minibusem, który został wynajęty przez rodzinę pochodzącą z Indii, która podróżowała do Wembley w Londynie. Część ofiar mieszkała i pracowała w Wielkiej Brytanii, a pozostali to ich krewni, którzy przyjechali zwiedzić Wyspy.

Policja poinformowała, że był to najtragiczniejszy wypadek drogowy w Wielkiej Brytanii od 24 lat.

W związku z wypadkiem policja zatrzymała dwie osoby. Wśród nich był 31-letni Polak, Ryszard Masierak pracownik firmy z Evesham, w Worcestershire. Polakowi przedstawiono osiem zarzutów dotyczących spowodowania śmierci przez niebezpieczne prowadzenie samochodu i nieodpowiedzialną jazdę pod wpływem alkoholu, a także cztery zarzuty dotyczące spowodowania poważnych uszkodzeń ciała.
 
Mężczyzna został zatrzymany w areszcie i w poniedziałek stanie przed sądem w High Wycombe.
 
 
Policja poinformowała również o zatrzymaniu kierowcy drugiej ciężarówki. 53-letni David Wagstaff ze Stoke-on-Trent otrzymał zarzuty spowodowania śmierci ośmiu osób przez niebezpieczne prowadzenie samochodu i cztery zarzuty spowodowania poważnych uszkodzeń ciała. Brytyjczyk został warunkowo wypuszczony z aresztu i stanie przed sądem w Milton Keynes 11 września.

Komentarze

  • Miejmy nadzieje ze nasz rodak ktory jak juz wiadomo jechal na podwojnym gazie dobrze za to beknie i inni pomysla zeby nie wsiadac za kolko po kieliszku. A i moze we wiezniu z osadzonymi mu i du.. peknac.