Zatrzymano nastolatka podejrzanego o zasztyletowanie na śmierć Jaydon Jamesa z Coventry
04:12 01/12/18 • 802
Głośna sprawa zdążyła już obiec całe UK. Przypominamy, że 16 latek został kilkukrotnie ugodzony nożem w sobotę 24 listopada i zmarł w wyniku odniesionych ran. Policja wzięła się za sprawę i w czwartek 29 listopada zatrzymano podejrzanego także 16 latka.
Sprawa zabójstwa 16 latka wstrząsnęła nie tylko całym miastem, ale także całym UK, jest to kolejna bezsensowna śmierć z użyciem noża.

Policja poważnie wzięła się za tą sprawę i w czwartek rano 29 listopada zatrzymano podejrzanego o zadanie śmiertelnych ciosów także 16 latka. Zatrzymania dokonano w mieście Oxford oddalonego od Coventry o około 75 kilometrów ( 46 mil ) w lini prostej. Podejrzany został przewieziony na posterunek policji w West Midlands gdzie oczekuje on na przesłuchanie.

Przez cały tydzień wiele osób odwiedziło miejsce zdarzenia, aby pozostawić kwiaty i zapalić świeczkę, dodatkowo w kościele St Chad’s Church na Hillmorton Road odbyło się w czwartek czuwanie w sprawie Jaydona. Na czuwaniu zjawiły się setki osób głównie młodzieży.

Społeczność w Coventry oraz policja mocno mówią NIE i od tej feralnej soboty zwiększono patrole na Wood End oraz w innych dzielnicach miasta. Policja poinformowała, że będzie teraz bardzo często korzystać z prawa do zatrzymania i przeszukania każdego bez podawania powodu. Już złapano kilka osób z narkotykami.

Sprawa nie jest jeszcze zamknięta i policja w dalszym ciągu poszukuje świadków zdarzenia oraz osób, które mają jakiekolwiek informacje na ten temat.
Komentarze