Najniebezpieczniejsze ulice w Coventry wg policyjnych statystyk
16:11 03/11/18 • 961
Wygląda na to, że jest kilka niespodzianek na przykład drugie miejsce.
Oczywiście określenie najniebezpieczniejszych ulic na podstawie statystyk policyjnych nie jest jakimś rzetelnym wyznacznikiem. Na bardzo ruchliwej relatywnie "bezpiecznej" ulicy zdarza się więcej różnego rodzaju przypadków niż na niewielkiej jednak bardzo niebezpiecznej ulicy, kwestia ilości interakcji między ludźmi oraz klasyfikacji w raporcie. Nie mniej jednak zawsze jest to jakaś lista.

1. Miejsce to Spon Street - i dlatego właśnie napisaliśmy wcześniej, że to są statystyki. W trakcie dnia Spon Street jest pewnie jedną z bezpieczniejszych ulic jednak szczyt na liście zawdzięcza ona nocy. Pomiędzy wrześniem 2017, a sierpniem 2018 - 154 raporty dotyczące przestępstw na samej ulicy oraz w niedalekiej odległości od niej. 52 z tych to były przestępstwa związane z przemocą oraz przestępstwa seksualne... pozostałe dla tej ulicy to 24 przypadki zachowania antyspołecznego, 19 to kradzieże oraz 15 to rabunki.
Podsumowując ci co znają Spon Street i widzą te liczby pewnie zastanawiają się czy to chodzi o jeden weekend - nie to jest na przestrzeni prawie roku.

2. I tutaj jest zaskoczenie Turlands Close na Walsgrave ktoś kojarzy? 114 zarejestrowanych przestępstw w tym 46 przestępstw związanych z samochodami. No i tutaj przejawia się kolejny aspekt tego, że są to statystyki mało znana ulica, o której mało kto słyszał, jednak w przeciwieństwie do Spon Street możliwe jest na niej poruszanie się samochodami i jakoś tak się składa, że wiele problemów związanych właśnie z prowadzeniem samochodu dzieje się na tej ulicy.
Praktycznie ex aequo z Monticello Way (Easter Green) także 114 zgłoszenia.

3. Kolejne na liście są Broadgate w centrum 112, Whitefriars Street oraz The Burges mając 111 zgłoszeń.

4. Victoria Street na Hillfields (110 raportów) razem z Donnybrook Drive na Binley, z wynikiem 106.

5. Long Lane w Brownshill Green oraz Wexford Road na Bell Green odpowiednio 104 i 97 raportów

6. Lansdowne Street, niedaleko Far Gosford Street (44) oraz Whitefriars Street (31)

Oczywiście jak już wspomnieliśmy to nie jest generalna lista, a lista na podstawie raportów policyjnych. Wiele spraw wpływa na sam wynik, jedne ulice są przejezdne i na nich są notowane "przestępstwa" z użyciem samochodu inne to popularne ulice nocne.

Co do reszty uk pierwsze miejsce ma Meridian Square, w Newham, London z liczbą 1,898 popełnionych przestępstw. Drugie miejsce to Picadilly, w Manchester z wynikiem 1,746 przestępstwa.

Komentarze