Dzień Wszystkich Świętych w Coventry
11:11 01/11/18 • 390
W ogólnej walce zwolenników Halloween z zwolennikami tradycyjnych obchodów Dnia Wszystkich Świętych uważamy, że... cała ta sprawa jest chyba nieco nadmuchana.
Wczoraj było Halloween dzisiaj jest Wszystkich Świętych i w sumie te święta w ogóle sobie nie przeszkadzają. Jak ktoś na prawdę chce obchodzić Dzień Wszystkich Świętych to na pewno nie będzie miał problemu z wejściem na cmentarz i zapaleniem świeczki.

Oczywiście w Polsce jest dzisiaj dzień wolny i jest więcej czasu natomiast w UK już nie bardzo. Dlatego właśnie wszystkie ceremonie na cmentarzach zostały przeniesione na weekend.

Wycinek z biuletynu Polskiej Misji Katolickiej w Coventry - kościół na Springfield Road

· Zbliża się miesiąc listopad. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych. Kartki na wypominki leżą na balaskach z przodu kościoła.

· W czwartek - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 11.00 i 19.00.

· Nauka przed chrztem dla rodziców - w czwartki po wieczornej Mszy św.

· W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na wyjątkowe rekolekcje z ks. Waldemarem Grzybem pt. Moje życie to Chrystus. W sobotę od godz. 16.00 dalsza część rekolekcji. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Modlitwy o uzdrowienie.

· Ceremonie na cmentarzach: sobota, 3 XI: 13.00 Canley, 14.30 Lentons Lane i 15.30 St. Paul’s; niedziela, 4 XI: 13.00 London Rd, 15.00 Baginton. W uroczystości na Baginton (St. John the Baptist Cemetery, 6 Church Road, Baginton, CV8 3AR) wezmą udział sztandary brytyjskich jednostek wojskowych i orkiestra kadetów lotnictwa, a także sztandar naszej Polskiej Szkoły Sobotniej.

Zapraszamy wszystkich do oddania hołdu pochowanym tam polskim lotnikom.

Komentarze