The Wave - tak się będzie nazywał właśnie budowany park wodny w Coventry
13:09 20/09/18 • 398
Dwie wieże i ich iglice są wszystkim bardzo znane, leżą bardzo blisko siebie, trzecia iglica jest troszkę dalej i to właśnie obok niej powstaje nowy park wodny.
W miejscu gdzie kiedyś stał budynek Spire House - w którym podejrzewam kilka osób miało większą lub mniejszą przyjemność coś załatwiać budowany jest teraz park wodny.

Poznaliśmy jego nazwę i brzmi ona - The Wave

Park wodny ma się składać z dziewięciu zjeżdżalni oraz tak zwanego Navigatora - czyli wodnego rollercoastera z zjazdami w dół oraz wjazdami pod górę, a wszystko to z dodatkiem efektów świetlnych oraz dźwiękowych. Dla osób łaknących maksymalnych wrażeń będzie także Speed Slide - czyli szybka zjeżdżalnia, w której zwariowaną prędkość zapewni 20 metrowy zjazd w dół. Oczywiście zjeżdżalnie będą przeznaczone także dla dzieci, a dla osób nie przepadających za wodą znajdzie się kawiarnia, z której będzie można oglądać szalejące pociechy.

Całość kosztowała 36.7 miliona funtów i jej otwarcie odbędzie się wiosną 2019 roku. Otwarcie będzie jednym z wydarzeń, które ma uczcić wybór Coventry na Europejskie Miasto Sportu roku 2019

Komentatorom nazwa się podoba, oraz, że pasuje ona do nowoczesnego i ciekawego wyglądu budynku.

Komentarze