Club M w Coventry zamknięty - na razie na 28 dni
22:09 07/09/18 • 1590
Licencja Clubu M została zawieszona na 28 dni w związku z zajściem w sobotę w zeszły weekend, w którym zginął wnuk solisty znanego zespołu dzień przed występem na Godiva Festiwal
W środę 5 września odbyło się spotkanie w urzędzie miasta na tym, spotkaniu zapadała decyzja o natychmiastowym zamknięciu klubu o zawieszeniu licencji na czas 28 dni. W tym czasie ma się odbyć kolejne pełne spotkanie dotyczące przyszłości klubu.

Z informacji jakie zostały przekazane po spotkaniu komitet orzekł, że podjął taką decyzję ze względu na duże zagrożenie dla ludzi oraz ich bezpieczeństwa. Brane były pod uwagę także wcześniejsze raporty związane z brakiem organizacji, oraz łamaniem zasad i reguł licencji przez klub.

Na drzwiach klubu widnieje informacja (poniżej) wywieszone przez policję w West Midlands o zamknięciu klubu. Na przyszłe spotkanie związane z dalszym losem klubu będą zaproszone wszystkie strony to jest policja z informacjami dotyczącymi problemów z klubem oraz przedstawiciele klubu.

W związku z wydarzeniami w sobotę stawił się przed sądem jeden z zatrzymanych 23 letni Atikou Diallo, było to stawienie się tylko w celu potwierdzenia danych i przygotowania do rozprawy. Jest on oskarżony o zadanie ran, agresywne zachowanie oraz posiadanie kokainy. Rozprawa odbędzie się 2 października.

Poza tym w związku z całą tą sprawą w środę także dziadek ofiary Fidela Neville Staple oraz jego żona Christine Sugary wydali apel, w którym odnieśli się do tej tragedii i zagrożeń związanych z przestępstwami z ostrymi narzędziami, na które jest obecnie moda. Poprosili też osoby, które były świadkami o zgłaszanie się na policję.

Komentarze