Strajk pilotów w Ryanair paraliżuje loty w całej Europie
20:08 09/08/18 • 700
Piątek 10 sierpnia zaczyna się zapowiedziany strajk pilotów Irlandzkich tanich linii lotniczych Ryanair. Już ilość dotkniętych lotów przekroczyła 400 a do strajku ciągle dołączają kolejne kraje.
Około 70 000 osób ma być dotknięte strajkiem bezpośrednio. Dzisiaj tj 9 sierpnia do strajku dołączyli piloci z Holandii.

Państwa, do i z których loty zostały odwołane to Irlandia, Niemcy, Belgia oraz Szwecja.

Na obecną chwilę już ostało odwołanych 20 irlandzkich lotów, 104 belgijskich, 22 szwedzkie oraz 250 niemieckich.

Strajki ze względu na płace i warunki w największych europejskich tanich liniach lotniczych były zapowiadane już na 30 lipca i od tego czasu są utrudnienia. W Niemczech około 96% pilotów zadeklarowało przystąpienie do strajku.

Mimo iż jest to strajk 24 godzinny to problemy i chaos na pewno zagoszczą na lotniskach i będą trwały dłużej. Ze względu na duże ilości niezadowolonych pasażerów na lotniskach mogą wystąpić incydenty, które dotkną wszystkich podróżujących nawet tych lecących innymi liniami.

Oczywiście sytuacja jest rozwojowa i o zasięgu oraz dotkliwości strajku dowiemy się dopiero jutro i po jego zakończeniu. Dlatego podróżujący w tych dniach muszą się przygotować na utrudnienia.

Mamy nadzieję, że mimo wszystko Wasze wakacje dojdą do skutku i bez większych problemów.

Komentarze