Ochrona w centrum Coventry
00:08 05/08/18 • 755
Od kilku miesięcy w centrum miasta pojawiła się nowa ekipa. Jej członkowie są dość rozpoznawalni, noszą niebieskie kamizelki ochronne z napisem Coventry Security i są po to, aby chronić odwiedzających centrum.
Pewnie mało kto wie o istnieniu takiej organizacji jak BID, czyli "Business Improvement District" co w luźnym tłumaczeniu znaczy "oddział do poprawy biznesu". Słowo district ma kilka podobnych znaczeń i można różnie tu interpretować. Wspomniana organizacja to tak naprawdę partnerstwo pomiędzy firmami/centrami znajdującymi się wewnątrz Ring Road i dotyczy ono wszelakiego wspierania biznesu w centrum miasta.

Jedną z takich inicjatyw jest właśnie ochrona, która ma patrolować ulice centrum i reagować na wszelkie przejawy antyspołecznych zachowań, pijaństwa, narkotyków, bójek także tych z udziałem ostrych narzędzi, kradzieży sklepowych oraz wszelkich innych spraw zgłoszonych do nich przez właścicieli sklepów, czy zwykłych przechodniów. Tak, każdy może zwrócić się do ochrony po pomoc.

Na razie ochrona składa się z ośmiu osób, które patrolują miasto w parach w godzinach od 13:00 do 18:30 Ochroniarze są trenowani, aby rozwiązywać sprawy i problemy w raczej łagodny sposób, jednak oczywiście reakcja będzie dostosowana do sytuacji.

Coventry jak wiele innych miast w West Midlands zmaga się z dość dużą przestępczością w ostatnich latach. Oczywiście od razu rzuca się w oczy związek z redukcjami i zmianami w policji w ostatnim czasie.

Biznes jednak nie chce czekać na to, aż zmiany przyjdą z góry i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce tworząc własną prywatną ochronę dla siebie i swoich klientów.

Komentarze są podzielone. Oczywiście każda pomoc się przyda, ale sytuacja, w której taka ochrona jest jedyną ochroną jest problemem sugerują mieszkańcy i dodają, że w podatkach płacą za prawdziwą policję, która powinna się tym zajmować.

Komentarze