Dlaczego nie obejrzymy półfinału mundialu na wielkim ekranie?
21:07 09/07/18 • 604
W środę reprezentacja Anglii zmierzy się w półfinałowym meczu z Chorwacją. Niestety mieszkańcy miasta nie będą mogli tego wydarzenia oglądać na dużym, miejskim ekranie.
W najbliższych dniach fani piłki nożnej na całym świecie gromadzić się będą przed telewizorami, by oglądać ostatnie mecze Mistrzostw Świata w piłce nożnej. W wielu miastach mecze transmitowane będą na dużych, miejskich telebimach. W Coventry taki należący do miasta ekran, znajduje się przy Transport Museum jednak nie będzie można na nim obejrzeć żadnego z pozostałych meczów mundialu. Nawet środowej rozgrywki między Anglią i Chorwacją.

Nie tylko fani piłki nożnej zgłaszali lokalnym władzom zapotrzebowanie na transmisję historycznego meczu na miejskich ekranach. Podobne strefy kibica powstają już w innych miastach UK na przykład w Newcastle, Sunderland i Ipswich, a także w londyńskim Hyde Parku, i cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Niestety Coventry City Council tłumaczy się tym, że miejski ekran jest zepsuty i najprawdopodobniej nie zostanie naprawiony w najbliższym czasie. Władze miasta nie przygotowywały także żadnej alternatywy dla niedziałającego ekranu. Nie będzie zatem w Coventry zorganizowanej oficjalnej, miejskiej strefy kibica. Fani sportu będą musieli mecz oglądać w domu, pubach lub jechać do innego miasta, by poczuć atmosferę, jaką daje oglądanie meczów w większym gronie.

Komentarze