Znamy datę wyburzenia jednego z najbrzydszych budynków w Coventry
21:06 06/06/18 • 1153
W przyszłym roku rozpoczną się pracę przygotowujące teren pod projekt City Centre South.
Wyburzanie Coventry Point, bo o tym wieżowcu mowa, może rozpocząć się już w styczniu 2019 roku. Los tego biurowca nie jest jeszcze przesądzony, dokumenty planistyczne z prośbą o wydanie zgody na jego rozbiórkę zostały co prawda złożone do lokalnych władz, jednak ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Jeżeli pozwolenie na rozbiórkę zostanie wydane, prace nad usunięciem 14-piętrowego wieżowca mają potrwać ponad rok.

W miejscu po wieżowcu powstać ma kompleks City Centre South, który rozmiarami dorównywać będzie projektowi Touchwood z Solihull. Rada miasta zapewnia, że dzięki projektowi Coventry stanie się drugim po Birmingham największym miejscem do robienia zakupów w West Midlands.

Coventry Point został zaprojektowany w 1969 przez architekta Johna Madina — człowieka, który stoi za niedawno wyburzoną brutalistyczną Centralną Biblioteką z Birmingham. Wieżowiec to tak naprawdę dwie połączone ze sobą szklanym chodnikiem wieże. Budynek na pewno jest charakterystycznym obiektem w mieście, jednak nie wszystkim przypadał do gustu. Coventry Society określiło go jako "szpetny i o słabej jakości".

Photo: E Gammie

Komentarze

  • No, jak się biorą za wyburzanie najbardziej szpetnych budynków w Coventry, to tu niedługo kamień na kamieniu nie zostanie XD A tak przede wszystkim to powinny być zrównane z ziemią te wszystkie bloki mieszkalne, poustawiane bez ładu i składu pomiędzy niską zabudową miasta, to dopiero jest dziadostwo i koszmar architektoniczny! Czy tu naprawdę nikt nie wie, jak wyglądają nowoczesne osiedla ładnych bloków?
  • Bombę atomową CAR walnąć na to szpetne miasto,zbieranina szumowin i patologii,tu niema ani 1 ładnego budynku,podobnie leicester,derby,birmingham,luton i reszta patomiast--- wysadzać dziadostwo razem z zamieszkującą te śmietniska patologia!!!
  • Miasto waszych marzeń.