Królewski Ślub za nami. Meghan i Harry są małżeństwem
14:05 19/05/18 • 727
Książę Harry oraz amerykańska aktorka Meghan Markle wzięli ślub. Uroczystość odbyła się w kaplicy świętego Jerzego na zamku w Windsorze.
Ceremonia zaślubin rozpoczęła się w południe. Udział w niej wzięło 600 osób, w tym około 30 członków rodziny królewskiej, na czele z królową Elżbietą II. Stawiły się też zaproszone gwiazdy: Elton John z mężem, Amal i George Clooneyowie, David i Victoria Beckham, Oprah Winfrey, Serena Williams, Idrs Elba oraz przyjaciele Megan z serialu "Suits". Przysięgi małżeńskie odbierał od pary arcybiskup Canterbury Justin Welby, a kazanie wygłosił biskup amerykańskiego kościoła episkopalnego Michael Curry.

Meghan Markle, która otrzymała tytuł księżnej Sussex, poprowadził od ołtarza książę Karol, o czym pałac Kensington poinformował dzień przed ślubem, gdy okazało się, że ojciec panny młodej, Thomas Markle, nie przyjedzie na uroczystość.

Panna młoda miała na sobie suknię projektu brytyjskiej projektantki, Clare Waight Keller, dyrektor kreatywnej domu mody Givenchy. Po uroczystości ślubnej książę Harry i księżna Meghan wyszli z kaplicy i pocałowali się na schodach. Zgromadzony tłum przywitał ich oklaskami. Później nowożeńcy udali się na przejażdżkę powozem po ulicach miasta. Wesele dla 200 gości zorganizowano we Frogmore House nieopodal Windsoru.

33-letni wnuk królowej Elżbiety II i 36-letnia aktorka poznali się w lipcu 2016 roku przez wspólnych znajomych. Ich zaręczyny zostały ogłoszone przez Pałac Kensington w listopadzie ubiegłego roku.

Transmisję na żywo ze ślubu można było śledzić online na kanale YouTube The Royal Family. Na tym samym kanale można obejrzeć nagranie ze ślubu:The Royal Wedding 2018: Prince Harry and Ms. Meghan Markle

Photo: The Royal Family

Komentarze