Channel 4 szuka nowej siedziby. Coventry ma szansę się nią stać
10:04 18/04/18 • 245
Coventry razem z czterema lokalizacjami w Midlands walczyć będzie o stanie się nową główną siedzibę Channel 4.
W poniedziałek rozpoczął się proces poszukiwania przez Channel 4 lokalizacji dla trzech nowych kreatywnych centrów. Akcja nazwana została '4 All in the UK', a jej celem jest wprowadzenie największych w ostatnich 35 latach istnienia tego nadawcy zmian strukturalnych. Jedno z centrów — krajowa siedziba — będzie większe, zatrudni więcej osób i zawierać będzie studio telewizyjne. Channel 4 nie zamierza sprzedawać swojej siedziby w Westminster, zapewnia jednak, że jest bardzo otwarty i zdeterminowany, by stworzyć centra kreatywne na terenie innych regionów Wielkiej Brytanii.

Coventry połączyło siły razem z czterema innymi lokalizacjami w Midlans (Birmingham, Solihull oraz Black Country) i razem startują w konkursie z ramienia West Midlands Mayor Andy'ego Streeta. Wśród innych regionów, które także wyraziły chęć startu w konkursie, są: Belfast, Bristol, Cardiff, Glasgow, Hull, Leeds, Liverpool, Greater Manchester, Nottingham, Plymouth, Sheffield, Stafford, Stoke i York.

Potencjalną siedzibą w Midlands dla Channel 4 jest nowy budynek Friargate ze względu na możliwość stworzenia w nim przestrzeni biurowej zaprojektowanej specjalnie pod Channel 4, niskie koszty utrzymania oraz bliskość dworca kolejowego. Inne wstępne propozycje z regionu to teren przy mającym powstać dworcu kolejowym dla HS2 przy Curzon Street w Birmingham oraz przy nowym dworcu kolejowym w Solihull w pobliżu NEC.

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że taka inwestycja w regionie mocno przyczyni się do jego wzrostu gospodarczego. Pierwsze wyliczenia szacują, że przeprowadzka Channel 4 do West Midlands stworzyłaby 3412 nowych miejsc pracy i przyniosła około 235 mln funtów.

Wyniki konkursu poznamy w październiku tego roku.

Komentarze