Rusza wystawa "Remembering Coventry: Ghost Town Haunting #1"
09:04 13/04/18 • 182
16 kwietnia rusza wystawa, która ukaże historię Coventry zapisaną na starych nagraniach telewizyjnych.
Wystawa odbędzie się w Shop Front Theatre w City Arcade, potrwa tydzień i dzięki archiwalnym nagraniom telewizyjnym będzie starała się ukazać historię miasta. Tytuł wystawy to "Remembering Coventry: Ghost Town Haunting #1".

W ramach wystawy, w dwóch dużych oldschoolowych salonach, zobaczymy fragmenty archiwalnych programów telewizyjnych dotyczących Covenyty. Nagrania prezentowane będą na dużym ekranie, zobaczymy na nim między innymi fragmenty dokumentu Phillipa Donnellana "Coventry Kids: People of a Restless City", który eksploruje multikultularne Coventry lat sześćdziesiątych; oraz fragmenty dokumentu "Rudies Come Back" opisującego lokalną scenę muzyku ska.

Wystawa jest efektem współpracy pomiędzy University of Warwick’s Centre for Television History Heritage, and Memory Research, archiwum telewizyjnego Kaleidoscope, the Media Archive for Central England oraz Herbert Art Gallery and Museum. Wstęp na wystawę jest darmowy i otwarty dla wszystkich.

Wystawie towarzyszyć będą także dodatkowe wydarzenia, w tym warsztaty poświęcone pamięci o mieście i panele dyskusyjne o lokalnej historii. Wystawa jest częścią większego projektu "Ghost Town", który za pomocą telewizji chce połączyć mieszkańców miasta z lokalną historią i zainspirować ich do rozmów o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Coventry.

Więcej informacji o wystawie oraz dodatkowych wydarzeniach znajdziecie na Facebooku projektu Ghost Town Coventry

Komentarze