Godiva hunter zatrzymali wczoraj podejrzanego o pedofilię z Birmingham.
12:03 13/03/18 • 387
Zatrzymany to 27 letni Ali Ahmed z Birmingam - wpadł on w zasadzkę zastawioną przez tak zwanych łowców pedofilli.
Łowcy pedofili - to cieszące się ostatnio mieszaną sławą osoby lub grupy ludzi, którzy przy pomocy przynęty lub innych środków zwabiają potencjalnych pedofili w zasadzkę.

Tak też było w przypadku Aliego Ahmeda z Birmingham, który został zatrzymany wczoraj w Coventry przez grupię o nazwie Godiva Hunter.

Na nagraniu poniżej widać jak osoby z Godiva Hunter udaremniają spotkanie z 14-letnią przynętą. Ali wcześniej umówił się z nią poprzez Internet. Udając 20-latka namówił ją na spotkanie wiedząc, że ma tylko 14 lat. W rozmowach przesyłał jej także, jak przyznał na filmie, jego nagie zdjęcia. Zatrzymanie jak widać na filmie przebiegło profesjonalnie i bez problemu teraz Alim zajmuje sie West Midlands Police.

Łowcy pedofili - mimo szczytnego celu zyskują w ostatnim czasie na mieszanej sławie. Dzieje sie tak ze względu na coraz większą ilosć tego typu grup oraz brak pofesjonalnego podejścia, nielegalnych metod, przeszkadzaniu policji w pracy. Oskarżenie o pedofilię wiąże się z poważnymi konsekwencjami, a osoby parające się ich poszukiwaniem z poczucia społecznego obowiązku nie zawsze są w pełni odpowiedzialne.

Przykładem jak bardzo nieodpowiedzialni mogą być ludzie polujący, może być sytuacja związana z niejakim Scottem Rivers, który przez cztery lata tropił pedofili w Internecie podając się za dziecko. 20 Listopada przyszedł na policję w Exter z zebranymi dowodami w stroju batmana. Rivers został oficjalnie "poproszony" o zaprzesteniu działalności dostał on tzw Case and Desist Letter.

Łowcą może zostać każdy na podstawie tzn 24a Police and Criminal Evidence act https://www.legislation.gov.uk/ukpga/1984/60/section/24A jest to prawo zezwalające w szczególnych przypadkach na obywatleskie zatrzymanie.


Komentarze